magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 02. 08. 2016
@ Aktuálne -> Polícia      Aug 03 2016 - 03:57 GMT

Páchateľa „pri práci“ vyrušil majiteľ domu,

Včera (2.8.) nadránom doposiaľ neznámy páchateľ preskočil plot jedného z rodinných domov v Košiciach, cez pootvorené okno vnikol do domu. Páchateľ v jednej z izieb odcudzil z peňaženky 270 eur, ktorá bola uložená v kabelke. Keď s kabelkou prechádzal cez izby domu, vyrušil ho majiteľ domu. Páchateľ počas svojho úniku odhodil kabelku a preskočil plot na ulicu. Poškodenej majiteľke spôsobil škodu vo výške 270 eur. V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach začal trestné stíhanie pre zločin krádeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody. Polícia po páchateľovi pátra.

Polícia odporúča občanom, aby si chránili svoj majetok aj v horúcich dňoch i nociach a nenechávali pootvorené okná a balkónové dvere ani „na vetračku“. Páchatelia sa cez ne ľahko dostanú do domu, či bytu a počas spánku nemajú problém ukradnúť cenné veci. „Preto dôkladne zvážme, ktoré okno môžeme ponechať otvorené bez toho, aby nás tadiaľ navštívil zlodej.“

Chcel sa iba povoziť na cudzom aute?

Doposiaľ nezistený páchateľ sa včera (2.8.) nadránom zmocnil motorového vozidla zn. Toyota RAV4, ktoré bolo zaparkované a uzamknuté pred rodinným domom na Piešťanskej ulici v Košiciach. Potom vozidlo, ktorého hodnota je 25 tisíc eur, bez vedomia a súhlasu jeho majiteľa neoprávnene používal na nezistených komunikáciách. O dve hodiny neskôr našli policajti vozidlo nepoškodené na krajnici medzi obcou Drienov a Petrovany v Prešovskom okrese. Poškodenej spoločnosti užívaním spôsobil škodu vo výške 10 eur. V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach začal trestné stíhanie pre prečin neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla (trestná sadzba až na päť rokov), po páchateľovi polícia pátra.

Trebišovskí policajti vypátrali dvoch tínedžerov

Trebišovskí policajti vypátrali a z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva dvojicu mladistvých Trebišovčanov vo veku 16 rokov, ktorí pred troma týždňami vnikli cez okno do reštauračného zariadenia jedného z hotelov v meste Trebišov. Potom z chladničky odcudzili 4 fľaše alkoholu  za 24 eur a dve peňaženky s finančnou hotovosťou 650 eur. Za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na dva roky, mladistvým osobám sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606