magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 25. 08. 2016
@ Aktuálne -> Polícia      Aug 26 2016 - 08:09 GMT

Polícia hľadá svedkov nehody v Košiciach

Dňa 21.8.2016 od 14,20 do 18,00 hod. došlo na parkovisku na Sofijskej ulici v Košiciach k dopravnej nehode medzi zaparkovaným vozidlom zn. Mercedes A160 striebornej farby a nezisteným vozidlom. Polícia touto cestou žiada svedkov uvedenej dopravnej nehody, ktorí videli priebeh danej udalosti, aby sa prihlásili na oddelení dopravných nehôd ODI OR PZ v Košiciach na Rampovej č. 7 v Košiciach alebo na čísle 0961932515, prípadne na čísle 158.

Mladého muža olúpili neďaleko železničnej trate v Moldave nad Bodvou

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach okolie zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinil dvoch mladíkov z Moldavy nad Bodvou vo veku 15 a 20 rokov, ktorí v stredu (24.8.) krátko po polnoci pri železničnej trati v blízkosti vlakovej a autobusovej stanice v Moldave nad Bodvou (okr. Košice okolie) fyzicky napadali 23-ročného muža z uvedeného mesta. Tohto zozadu sotili a keď spadol na zem, z krku mu ukradli dve retiazky z bieleho kovu a tiež peňaženku s osobnými dokladmi a finančnou hotovosťou 200 eur. Napadnutému mužovi počas fyzického útoku nespôsobili žiadne zranenie, ktoré by si vyžadovalo lekárske ošetrenie. Policajti podozrivé osoby v krátkom čase (ešte v ten deň) zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Na staršieho z obvinených vyšetrovateľ PZ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. Mladší obvinený je stíhaný na slobode. Za tento skutok hrozí páchateľom trest odňatia slobody na tri až 8 rokov, mladistvému sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Z rozostavaného domu „potiahli“ veci za takmer 7.700 eur

Policajti OO PZ Moldava nad Bodvou vypátrali a prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinili dvoch 22-ročných mužov z Bardejovského okresu, ktorí v presne nezistenom čase od októbra 2015 do konca marca 2016 z rozostavaného rodinného domu v obci Moldava nad Bodvou (okr. Košice okolie) odcudzili bicykel, liatinové disky s pneumatikami, rôzne elektrické náradie, rôzny stavebný a elektro materiál, televízor, DVD prehrávač, studňové čerpadlo, zariadenie kúpeľne (závesné WC, batérie a iné). Poškodenému majiteľovi spôsobili škodu za takmer 7.700 eur. Obvineným osobám za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Košičan „vybielil“ viacero michalovských bytov, hrozí mu až 10-ročné väzenie

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Michalovciach vzniesol obvinenie 38-ročnému Vladimírovi z Košíc pre prečin porušovania domovej slobody v jednočinnom súbehu so zločinom krádeže v štyroch prípadoch. Obvinený muž, t.č. umiestnený v ústave na výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody, sa koncom apríla tohto roka vlámal do štyroch bytov na Humenskej ulici v Michalovciach. Z bytov odcudzil rôzne šperky zo žltého kovu a finančnú hotovosť. Poškodeným majiteľom spôsobil celkovú škodu vo výške cca 4.800 eur. Obvinenému mužovi za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.

Bratislavčan podvodným spôsobom vylákal peniaze

Michalovský vyšetrovateľ PZ z prečinu podvodu obvinil 21-ročného Petra z Bratislavy, t.č. vo výkone trestu odňatia slobody, ktorý vo februári tohto roka oznámil poškodenému mužovi z okresu Sobrance, že v súťaži zverejnenej na sociálnej sieti vyhral sumu 300 eur. Pod zámienkou vyplatenia výhry vylákal od poškodeného muža údaje o jeho bankomatovej karte. Následne prostredníctvom internetbankingu z bankového účtu poškodeného muža previedol sumu 300 eur na hráčske konto vedené na meno obvineného muža. Za tento skutok obvinenému Bratislavčanovi hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Z farmy odcudzil teliatko, hrozia mu až dva roky „za mrežami“

Policajti OO PZ Turňa n/Bodvou vypátrali a z prečinu krádeže obvinili 39-ročného muža z obce Janík, ktorý koncom júla tohto roka z ohrady na farme pre chov hovädzieho dobytka v katastrálnom území obce Janík (okr. Košice okolie) odcudzil jedno živé teľa. Košickej spoločnosti spôsobil škodu vo výške 700 eur. Obvinenému mužovi hrozí za tento skutok trest odňatia slobody až na dva roky

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606