magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Primátor si želá centrum mesta naďalej žilo
@ Aktuálne -> Verejná správa      Sep 28 2016 - 07:51 GMT

Vedenie mesta Košice nesúhlasí so skrátením otváracích hodín letných terás v Starom meste a nepodporuje ho. Nepovažuje za správne rozhodnutie poslancov Miestneho zastupiteľstva Mestskej časti Košice – Staré mesto, ktorí schválili miestne všeobecne záväzné nariadenie, podľa ktorého majú otváracie hodiny letných terás na Hlavnej ulici končiť o 23:30 hod. a v ostatných častiach Starého mesta o 22:00 hod.

Naše spoločné snaženie má smerovať k tomu, aby sme prilákali do Košíc čo najviac domácich a zahraničných návštevníkov, tak ako sa o to usilujú všetky európske mestá, ktoré majú čo ukázať a ponúknuť. Som rád, že za uplynulé roky sa nám to v Košiciach darilo, pretože záujem o naše mesto rastie a jeho návštevnosť sa z roka na rok zvyšuje. Dôkazom je blížiaci sa košický Supervíkend s dvoma veľkými a atraktívnymi podujatiami – Bielou nocou a Medzinárodným maratónom mieru, ktoré pútajú obrovskú pozornosť. Osobne mi veľmi záleží na tom, aby centrum mesta, ktoré je obrazne povedané výkladnou skriňou nášho krásneho mesta, aj naďalej žilo. Preto apelujem na poslancov staromestského zastupiteľstva, aby prehodnotili svoje rozhodnutie,“ hovorí primátor mesta Košice Richard Raši.

Košický primátor podporuje aj petíciu za dlhšie otváracie hodiny letných terás nazvanú "Zachráňme nočný život v Starom meste", ktorú je možné od včerajška podpisovať na 35 miestach v centre mesta. Len za posledných 24 hodín získala podľa jej organizátorov viac ako tisíc fanúšikov.

 

Linda Šnajdárová

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606