magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 06.10.2016
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 07 2016 - 08:41 GMT

Vozidlo nepoškodil tínedžer

Košickí policajti vypátrali a z prečinu poškodzovania cudzej veci obvinili 51-ročného Tibora z Košíc. Obvinený muž ešte v apríli tohto roku kopol a poškodil karosériu osobného motorového vozidla zn. Škoda Roomster, ktoré bolo zaparkované na Hutníckej ulici v Košiciach. Bratislavskej spoločnosti spôsobil škodu za viac ako 1.000,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí až ročné väzenie.

Muž so ženou čelia obvineniu z krádeže

Policajti vypátrali a zo spáchania prečinu krádeže obvinili dvoch Košičanov. Obvinená Alžbeta (50) v prvý júlový deň tohto roku v predajni na Fejovej ulici v Košiciach, odcudzila z dámskej kabelky voľne položenej na stole prsteň zo žltého kovu a z peňaženky poškodenej Košičanky (37) bankovku v nominálnej hodnote 100,- eur. Následne z políc regálu v kancelárii odcudzila štyri fľaše značkového alkoholu. Krádežou spôsobila celkovú škodu za takmer 1.900,- eur. V prípade dokázania viny jej hrozí až dvojročné väzenie. Obvinený Tomáš (27) v uplynulú stredu (5.10.) krátko pred 11,00 hodinou z priestorov služobného vchodu univerzitnej knižnice v Košiciach, odcudzil voľne uložený bicykel. Krádežou spôsobil 29-ročnému poškodenému z okresu Kežmarok škodu vo výške 1.200,-eur. Obvinený muž bol za taký čin v posledných 24 mesiacoch odsúdený. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až 3 roky.

Policajti zabránili možnému výbuchu

V týchto dňoch vzniesol policajný vyšetrovateľ obvinenie za spáchaný zločin všeobecného ohrozenia 52-ročnému Jozefovi z okresu Spišská Nová Ves. Ku skutku došlo v posledný septembrový víkend v popoludní na Mlynskej ulici v Krompachoch. Obvinený muž v byte pod vplyvom alkoholu zamkol vchodové dvere bytu, pozatváral všetky okná a následne na plynovom sporáku pustil plyn. Takto unikajúci plyn sa z priestorov bytu šíril aj na chodbu bytového domu. Muž odmietol otvoriť dvere rodinným príslušníkom ako aj privolanej policajnej hliadke. Dvere otvoril až na naliehanie svojej dcéry. Zakročujúci policajti vstúpili do bytu a mužovi zabránili pripáliť si cigaretu o čo sa pokúšal. Obvinený muž takto svojím konaním v bytovom dome ohrozil osoby bývajúce vo viac ako tridsiatich obývaných bytoch, čím ľudí vydal do nebezpečenstva smrti, ťažkej ujmy na zdraví a ohrozil cudzí majetok. Vyšetrovateľ PZ na obvineného spracoval podnet na vzatie do väzby. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov.

Jazdili aj napriek zákazom, aj napriek podmienke a alkoholu

Poverený príslušník PZ z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia obvinil 22-ročného  Leonarda Ž. z okresu Košice-okolie. Obvineného zastavila ku kontrole v stredu v podvečer policajná hliadka. Viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Fábia po sídlisku Cementár v obci Turňa nad Bodvou. Počas kontroly policajti zistili, že obvinený má uložený trest zákazu činnosti vedenia motorových vozidiel akéhokoľvek druhu na dobu 30 mesiacov /do novembra 2017/ a uložený trest odňatia slobody v trvaní 4 mesiacov s podmienečným odkladom na 12 mesiacov a so skúšobnou dobou v trvaní jedného roka. Požitie alkoholu u vodiča nebolo zistené. Policajti vodiča umiestnili v cele policajného zaistenia. Z toho istého prečinu policajti obvinili aj 64-ročného Jána T. z okresu Košice-okolie. Okrem tohto čelí aj obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, nakoľko včera (6.10.) dopoludnia, viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Felícia po miestnej komunikácii v obci Ďurkov (okres Košice-okolie). Po zastavení a kontrole hliadke PZ nepredložil vodičský preukaz. Následnou dychovou skúškou na zistenie požitia alkoholu v dychu mu bola  nameraná hodnota 0,76 mg/l alkoholu v dychu (1,58 promile).  Lustráciou bolo zistené, že vodič má uložený zákaz činnosti viesť akékoľvek motorové vozidlo po dobu 24 mesiacov /do marca 2018/.  Obvinený muž za obdobný čin spáchaný pod vplyvom návykovej látky bol postihnutý aj v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch. Aj tohto vodiča umiestnili v cele policajného zaistenia. Obom obvineným v prípade dokázania viny hrozí až dvojročné väzenie. Ďalší opitý vodič včera v popoludní „si to namieril“ od Sečoviec na obec Hriadky. 61-ročného Jána K. z okresu Trebišov policajti obvinili zo spáchania ohrozenia pod vplyvom návykovej látky potom, čo viedol vozidlo zn. Suzuki Vitara pod vplyvom alkoholu. Dychovou skúškou mu bola nemeraná hodnota 0,93 mg/l alkoholu (1,94 promile). Vodič bol po vykonaní procesných úkonov prepustený, nakoľko ho zo zdravotných dôvodov nebolo možné umiestniť do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí až ročné väzenie.

Polícia opätovne apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky v záujme ich bezpečnosti, aby sa na cestách správali zodpovedne, boli opatrní a predvídaví. Vysoká rýchlosť, neprispôsobenie jazdy, precenenie svojich schopností a alkohol sú najčastejšie príčiny tragických dopravných nehôd a vyhasnutý život už nie je možné vrátiť nikomu......


 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606