magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 12.10.2016
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 13 2016 - 07:55 GMT

Výsledky včerajšej kontroly na cestách

Prinášame vám výsledky včerajšej (12.10.) avizovanej kontroly na cestách v okrese Košice okolie a Trebišov, ktorá bola zameraná na dodržiavanie najvyššej dovolenej rýchlosti jazdy vozidiel, porušovanie povinností vodiča, spôsob ich jazdy, nesprávne predchádzanie a na povinnosti chodcov v cestnej premávke s cieľom znížiť počet dopravných nehôd a ich smrteľných následkov. Príslušníci dopravnej, poriadkovej i hraničnej a cudzineckej polície počas spoločného výkonu služby zistili celkom 73 priestupkov, z tohto počtu 69 priestupkov riešili v blokovom konaní. Napomenutím vybavili 4 priestupky. Rýchlosť prekročilo 21 vodičov, nevyhovujúci technický stav vozidla zistili v 10 prípadoch, 9 vodiči neboli pripútaní bezpečnostným pásom, traja telefonovali počas vedenia vozidla, nesprávne predchádzali dvaja vodiči, v 12 prípadoch išlo o ostatné porušenia pravidiel cestnej premávky. Za porušenie pravidiel cestnej premávky sa pokute nevyhli 3 chodci a traja cyklisti, ktorí jazdili na bicykli pod vplyvom alkoholu. Zadržali jedno osvedčenie o evidencii vozidla.

Výsledky kontroly, ako aj nepriaznivý vývoj počtu dopravných nehôd s následkami na živote najmä v posledných dvoch týždňoch (39. a 40. týždeň), kedy na cestách Košického kraja prišli o to najcennejšie traja chodci a jeden vodič svedčia o tom, že zo strany polície je zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky neustále potrebný.

Opäť apelujeme na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby si chránili to najcennejšie, život a zdravie, zodpovedným správaním v cestnej premávke. Najčastejšími príčinami dopravných nehôd v jesennom období sú: porušenie povinností vodiča, nedovolená rýchlosť jazdy a na tretej priečke porušenie osobitných ustanovení o chodcoch, na ktoré sa policajti v najbližšom období zamerajú pri zvýšenom dohľade nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky v záujme zvýšenej bezpečnosti na cestách.

O tom, že niektorí chodci sú nepozorní, nedisciplinovaní a ľahostajní k svojim životom a zdraví svedčí nehoda s účasťou chodca, ku ktorej došlo v utorok (11.10.) v nočných hodinách na úseku cesty Pereš – Letisko Košice. Ešte pred nehodou tohto chodca zjavne pod vplyvom alkoholu policajti odprevadili až do miesta jeho bydliska, nakoľko býval neďaleko a to na základe oznámenia občana, že na vozovke sa nachádza osoba. Chodec sa po takmer dvoch hodinách na miesto vrátil, kde spoza okraja cesty náhle vošiel do jazdnej dráhy vodičovi vozidla bez toho, aby sa presvedčil, či tak môže urobiť bez nebezpečenstva. Chodec pri nehode utrpel ťažké zranenia, dychová skúška uňho bola pozitívna s výsledkom viac ako 3 promile. Vodičovi požitie alkoholu zistené nebolo. (fotografie z miesta nehody v prílohe)

Pripomíname, že každý účastník premávky je podľa zákona povinný dodržiavať pravidlá cestnej premávky. Správať sa disciplinovane a ohľaduplne tak, aby neohrozil jej bezpečnosť a plynulosť. Pritom je povinný prispôsobiť svoje správanie najmä stavebnému, dopravno-technickému stavu cesty, situácii v cestnej premávke, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam, aby neohrozil na živote a zdraví seba a ostatných, a nespôsobil sebe a ostatným škody na majetku.

    Akákoľvek aktivita PZ, či už ide o preventívne akcie, napomenutia alebo varovania zo strany polície nie je účinná bez podpory samotných účastníkov

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606