magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Mesto podpísalo memorandum
@ Aktuálne -> Verejná správa      Oct 31 2016 - 11:30 GMT

Mesto Košice v zastúpení viceprimátorkou Renátou Lenártovou podpísalo Memorandum o spolupráci s ETP Slovensko. Cieľom podpísaného memoranda je spolupráca zameraná na riešenie nepriaznivej situácie sociálne vylúčených obyvateľov žijúcich na území mesta.

ETP Slovensko je nezisková konzultačno-vzdelávacia organizácia, ktorá spolupracuje na programoch rozvíjajúcich účasť verejnosti na rozhodovaní, zvyšujúcich udržateľnosť miestneho rozvoja a skvalitňujúcich starostlivosť o životné prostredie. Mesto Košice hľadalo už v minulosti vhodný subjekt na spoluprácu a v ETP našlo spoľahlivého partnera.

Vedenie mesta a zodpovední pracovníci majú záujem o funkčnú spoluprácu na riešení problémov v lokalitách s vysokým počtom vylúčených osôb. Prvým krokom bolo podpísanie Memoranda o spolupráci medzi Mestom Košice a ETP Slovensko. Verím, že naša spolupráca pomôže sociálne znevýhodneným obyvateľom lepšie sa zorientovať v oblasti finančnej disciplíny a svojpomocného riešenia bývania“, uviedla bližšie ku spolupráci viceprimátorka Lenártová.

Podpísaním Memoranda obidve strany preukázali slobodnú vôľu spolupracovať na aktivitách smerujúcich k zlepšeniu životných podmienok a situácie sociálne vylúčených obyvateľov žijúcich na území mesta Košice. Predmetom spolupráce je:

1. Zlepšenie kvality bývania sociálne vylúčených obyvateľov mesta ich zapojením do programov svojpomocnej samofinancovanej výstavby rodinných domov a pomoci pri rekonštrukciách a opravách dostupných mestských bytov a iných priestorov.

2. Zvýšenie sociálno-ekonomického kapitálu sociálne vylúčených obyvateľov mesta ich zapojením do školení finančnej gramotnosti a rodinného finančného plánovania.

3. Zlepšenie kvality vzdelávania v školských zariadeniach na území mesta,

prostredníctvom zavádzania osvedčených edukačných postupov vo vzdelávaní žiakov, mládeže a dospelých ohrozených rizikom chudoby a zo sociálne vylúčeného prostredia.

4. Zlepšenie kvality sociálnych služieb poskytovaných zamestnancami mesta a zamestnancami organizácií zriadených mestom, ktorí v rámci svojich pracovných kompetencií prichádzajú pravidelne do kontaktu so sociálne vylúčenými obyvateľmi zažívajúcimi generačnú chudobu, prostredníctvom zapojenia zamestnancov mesta a zamestnancov organizácií zriadených mestom do vzdelávacích aktivít navrhnutých združením.

Prvou aktivitou v rámci podpísaného memoranda zorganizovanie spoločného rokovania zástupcov všetkých dotknutých subjektov, ktoré sa uskutoční v mesiaci november 2016.

Linda Šnajdárová

hovorkyňa mesta Košice

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606