magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Mesto Košice ponúka sociálne bývanie
@ Aktuálne -> Verejná správa      Nov 10 2016 - 03:29 GMT

Už len necelý mesiac majú záujemcovia o bývanie v sociálnom byte na Sládkovičovej ulici na prejavenie predbežného záujmu. Mesto Košice zverejnilo výzvu na svojej stránke v polovici októbra a stále čaká na potenciálnych nájomníkov.

Mesto Košice pripravuje „Žiadosť o poskytnutie podpory (úveru) na rekonštrukciu bytového domu Sládkovičova 3, ktorou sa vytvorí celkovo 54 jedno a dvojizbových bytov. Predpokladané mesačné nájomné sa bude odvíjať od rozlohy bytu.

Mesto bude prenajímať byty po rekonštrukcii „oprávneným osobám" ako sociálne byty, so zachovaním nájomného charakteru bytov najmenej po dobu 20 rokov a s dodržaním podmienok prenájmu. Podmienky potrebné na splnenie oprávnenosti sú uvedené vo výzve na internetovej stránke mesta Košice: http://www.kosice.sk/article.php?id=18222.

Písomná žiadosť o zaradenie do zoznamu záujemcov o nájom bytu musí mať splnené všetky potrebné náležitosti. Žiadatelia môžu doručovať žiadosti do 30. novembra 2016

Výber nájomcov bytov sa uskutoční žrebovaním zo záujemcov zaradených do zoznamu záujemcov. Ten bol zostavený na základe včas podaných žiadostí, reagujúcich na výzvu zverejnenú na stránke mesta Košice. Žrebovanie sa bude konať po ukončení rekonštrukcie bytového domu a po overení splnenia určených podmienok.

 

Linda Šnajdárová hovorkyňa mesta Košice

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606