magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Mesto začína boj s vizuálnym smogom
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Nov 24 2016 - 03:17 GMT

Mesto Košice sa pustí do odstraňovania reklamných panelov. Viditeľne sa tak zníži vizuálny smog, čo prispeje ku krajšiemu prostrediu pre všetkých Košičanov aj návštevníkov mesta. Príslušné stavebné úrady už vydali mestu súhlas s odstránením prvých pätnástich panelov. Tie budú demontované Bytovým podnikom mesta Košice. Mesto Košice v súčasnosti rieši pasportizáciu legálnych a nelegálnych reklamných zariadení na pozemkoch mesta. Magistrát už zrealizoval zmenu územného plánu, ktorý zásadne reguluje počet reklamných zariadení podľa bonity jednotlivých lokalít v meste. Začína tiež s konaniami na stavebných úradoch, ktoré sa týkajú nepovolených reklamných zariadení na súkromných pozemkoch a nehnuteľnostiach.

Vizuálny smog je problém, ktorý chcú riešiť viaceré mestá. My sme s jeho riešením už začali. Záleží nám na tom, aby Košičania a návštevníci mesta spoznali Košice také krásne a jedinečné aké sú, a to bez zbytočnej reklamy, ktorá odpútava ich pozornosť,“ uviedol primátor mesta Richard Raši.

Mesto už zaslalo dotknutým reklamným spoločnostiam výzvu na odstránenie panelov na vlastné náklady. Ak tak neurobia do 7 dní od doručenia výzvy, bilboardy budú odstránené mestom Košice ako vlastníkom pozemkov, na ktorých sa nachádzajú. Náklady súvisiace s demontážou si následne mesto uplatní u reklamných spoločností.

Linda Šnajdárová

hovorkyňa mesta Košice

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606