magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 27.11.2016
@ Aktuálne -> Polícia      Nov 29 2016 - 02:38 GMT

Chodkyňa zrazená na rýchlostnej ceste zranenia podľahla

V sobotu (26.11.) okolo 15,45 hodiny došlo na rýchlostnej ceste v Košiciach v oblasti Červený rak (pri rómskej osade Mašličkovo), k zrážke medzi chodkyňou a vozidlom. 39-ročný Košičan viedol osobné motorové vozidlo zn. BMW 318 smerom od sídliska Luník IX v ľavom jazdnom pruhu. Z ľavej strany mu náhle vošla do jazdnej dráhy 15-ročná chodkyňa. Pri následnej zrážke chodkyňa utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla. K zraneniu vodiča nedošlo, požitie alkoholu vykonanou dychovou skúškou u neho nebolo zistené. Na chodkyni bude vykonaná pitva. Celková škoda ktorá vznikla na vozidle je cca 1.000,- eur. Vyšetrovateľ PZ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Príčina a miera zavinenia účastníkov tejto nehody sú predmetom ďalšieho prešetrovania.

Vodičom odporúčame, aby sa plne venovali šoférovaniu, sledovali situáciu v cestnej premávke, aby predvídali, zbystrili pozornosť všade tam, kde je predpoklad pohybu osôb. Príčinou mnohých nehôd je nedostatočná viditeľnosť chodcov. Chodcov upozorňujeme na potrebu nosenia reflexných prvkov za zníženej viditeľnosti, ktoré môžu prispieť k zvýšenej bezpečnosti v cestnej premávke.

Vodička sa zľakla policajnej hliadky

V piatok (25.11.2016) na Katarínu sa alkoholom potužená vodička (Katarína) pravdepodobne zľakla policajnej hliadky a skončila mimo vozovky. Večer krátko pred 21,00 hodinou vodička viedla osobné motorové vozidlo zn. AUDI A5 smerom od obce Geča na obec Čaňa. Počas svojej jazdy cez križovatku zaregistrovala policajnú hliadku, ktorá vykonávala dohľad nad cestnou premávkou. Vzápätí s vozidlom prešla do protismerného jazdného pruhu a následne na trávnatú časť mimo vozovky, kde s vozidlom zastavila. Pri následnej kontrole vodička policajtom nepredložila vodičské oprávnenie a vykonanou dychovou skúškou na zistenie požitia alkoholu, u nej bola nameraná hodnota 0,76 mg/l alkoholu v dychu (1,58 promile). Pri lustrácii policajti ďalej zistili, že vodička za jazdu pod vplyvom alkoholu bola právoplatne odsúdená okresným súdom a bol jej uložený okrem peňažného trestu aj zákaz činnosti viesť motorové vozidla na dobu 18 mesiacov (do marca 2017). Na základe jej žiadosti okresný súd podmienečne upustil od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti so skúšobnou dobou do 21. decembra 2016. Policajti vodičku umiestnili v cele policajného zaistenia. Tridsaťšesťročná Katarína B. Z okresu Košice-okolie teraz čelí obvineniu zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý jej v prípade dokázania viny hrozí až ročné väzenie.

Opitého vodiča zastavil náraz do stromu

V piatok (25.11.) o 21,30 hodine nezvládol svoju jazdu 19-ročný vodič z okresu Michalovce. Osobné motorové vozidlo zn. Hyndai i30 viedol smerom od obce Vinné do Michaloviec. S vozidlom zišiel mimo vozovku, kde narazil do stromu. Vodič sa našťastie nezranil. Na motorovom vozidle vznikla škoda približne za 7.000,- eur. Vodiča po dopravnej nehode policajti podrobili dychovej skúške na alkohol s výsledkom 0,65 mg/l alkoholu v dychu (1,35 promile). Vodiča policajti zadržali a umiestnili v cele policajného zaistenia. Poverený príslušník PZ vodiča Miroslava L. obvinil zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade dokázania viny mu hrozí až ročné väzenie.

Polícia opätovne upozorňuje, že alkohol v žiadnom prípade za volant nepatrí! Každá osoba, ktorá si sadne za volant vozidla, by si mala vstúpiť do svojho svedomia a uvedomiť si aké mnohokrát až tragické následky môže mať jazda pod vplyvom alkoholu.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606