magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Modernizované električkové trate zazimovali
@ Aktuálne -> Doprava      Dec 22 2016 - 07:17 GMT

Primátor mesta Richard Raši, námestník primátora Martin Petruško a riaditeľ mestského magistrátu Pavol Lazúr včera (22. 12.) v rámci posledného tohtoročného kontrolného dňa opäť preverili, ako pokročila 2. etapa modernizácie košických električkových tratí. Presvedčili sa, že zhotoviteľ diela (EUROVIA SK)urobil všetky práce plánované na tento rok.

Zhotoviteľ diela prvú časť tzv. zimnej etapy modernizácie ukončil, a trate, ktoré začali rekonštruovať na Obratisku Botanická záhrada, cez Zimnú ulicu a ulicu Boženy Němcovej, zazimoval. V porovnaní s minuloročnou 1. etapou rekonštrukcie el. tratí (stavba IKD), nezaznamenala Eurovia počas prác žiadne výraznejšie problémy. Snažili sa zachovať pre motoristov aspoň časť cestných komunikácií v lokalite prejazdných, a čo najviac znížiť negatívne dopady nevyhnutných dopravných obmedzení na obyvateľov či návštevníkov mesta.

Okrem prác na obratisku električiek pri Botanickej záhrade, na Zimnej a ulici Boženy Němcovej, pokračovala Eurovia aj na príprave ostatných ôsmich ucelených častí modernizovaných električkových tratí,“ zdôraznil primátor mesta.“

Podľa Dezidera Oreniča (hlavný stavebný dozor), robotníci pripravovali všetko čo treba, napríklad aj na ďalšiu veľmi dôležitú vec - osadenie stĺpov trakčného vedenia.

Tieto prípravy sme robili napríklad pri moste VSS, na Festivalovom námestí pri Amfiteátri, ale aj  na iných miestach. Momentálne máme spravených už asi sto základov na stožiare trakčného vedenia,“ upresnil D. Orenič. „Keď si Košičania všímali, ako chlapi kopú pri Amfiteátri jamy, išlo presne o základy na trakčné vedenie.“  

Vďaka podnetom všímavých Košičanov, Eurovia SK vyriešila veľmi promptne aj problém ohľadom áut vychádzajúcich z parkoviska na ulici B. Němcovej, ale aj ďalší, ktorý súvisel s uvedenými stožiarmi trakčného vedenia. Obyvatelia mesta žiadali, aby stĺpy neboli osádzané na chodníkoch.

Majiteľ pozemkov pri chodníkoch bol veľmi ústretový, preto môžeme stožiare umiestňovať mimo chodníkov. Žiaľ, asi v troch prípadoch to nebude možné, lebo stĺpy by stáli nad kanalizačným zberačom, čo technické normy nedovoľujú,“ dodal Orenič.   

Som milo prekvapený aj tým, že nám prialo i počasie, urobili sme všetky práce tak, ako sme predpokladali v našom harmonograme prác,“ zhodnotil doterajší výsledok na modernizácii tratí Štefan Bálint, riaditeľ košického závodu Eurovie SK. „Stavbu sme dnes zazimovali s tým, že deviateho januára 2017, ak nám to dovolí počasie, budeme späť v plnej sile. My sme spokojní, ale predovšetkým musí byť spokojný investor (mesto Košice), a Košičania, ktorým sa snažíme vychádzať v maximálnej možnej miere v ústrety. Ďakujeme im za ich podnety a dobré pripomienky, ktoré sme už vyriešili.“

Na stavbe sa včera objavili aj milé „smajlíky“. Eurovia ich umiestnila na viacerých miestach, aby aj takýmto spôsobom dala  Košičanom zo stavbou dotknutých ulíc najavo, nech sú trpezliví, veď v konečnom dôsledku budú zmodernizované trate na úžitok všetkým, celému mestu.

Linda Šnajdárová

hovorkyňa mesta Košice

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606