magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 22. 12. 2016
@ Aktuálne -> Polícia      Dec 23 2016 - 10:03 GMT

Seniori pozor, zlodeji majú novú legendu

Podvodníci a zlodeji nemajú v sebe ani štipku súcitu a vyhľadávajú väčšinou tých najslabších. Preto im často za obete padnú starší ľudia. Košická polícia zaznamenala ďalšiu legendu pod ktorou sa môžu zlodeji ľahko dostať do obydlia najmä starších osôb, seniorov. Tá súvisí s prichádzajúcou zmenou ukončenia terestriálneho vysielania jednej z komerčných televíznych staníc na Slovensku. Vynaliezavosť zlodejov a podvodníkov tak stále napreduje. O tom sa presvedčila aj 84-ročná dôchodkyňa z Košíc. Doposiaľ neznámy páchateľ jej v stredu (21.12.) v popoludní zaklopal na dvere bytu a predstieral, že priniesol z mestského úradu preplatok za káblovú televíziu v súvislosti s ukončením terestriálneho vysielania jednej z komerčných televíznych staníc. Dôverčivá dôchodkyňa ho vpustila do bytu. Páchateľ naďalej predstieral svoju rolu s tým, že sa jej ponúkol skontrolovať naladenie televíznych staníc a zároveň jej dával 20,- eurovú bankovku s tým, aby mu vydala tri eurá (fiktívny 17,- eurový preplatok). Porozhliadol sa po byte a po vytipovaní miest, kde by si mohla dôchodkyňa uschovávať peniaze, ju poprosil o pohár vody. Využil jej neprítomnosť a z knihovničky umiestnenej v spálni odcudzil finančnú hotovosť vo výške cca 2.000,- eur a z bytu nepozorovane odišiel. Policajti po páchateľovi intenzívne pátrajú.

Popis páchateľa: vek cca 30 až 36 rokov, vysoký asi 180 cm, strednej postavy, oblečené mal modrú bundu do pása s bielymi pásikmi a modrú čiapku. Páchateľ vystupoval veľmi kultivovane.

Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície v tejto súvislosti začala trestné stíhanie vo veci prečinov porušovania domovej slobody a krádeže. Páchateľovi tohto skutku v prípade vypátrania a dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden až 5 rokov.

Ďalšie odporúčania a rady polície pre seniorov nájdete na stránke: http://www.minv.sk/?seniori

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606