magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 24. - 26.12. 2016
@ Aktuálne -> Polícia      Dec 28 2016 - 01:02 GMT

Pri splave v Hornáde bolo nájdené telo muža

26.12. dopoludnia bolo nájdené telo muža doposiaľ nezistenej totožnosti bez známok života pri splave v rieke Hornád v Košiciach. Obhliadajúci lekár predbežne cudzie zavinenie nevylúčil. Presnú príčinu smrti určí pitva. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre podozrenie z trestného činu zabitia. Totožnosť osoby polícia zisťuje.

Policajti na Štedrý deň uhasili požiar v dome

Policajná hliadka Obvodného oddelenia PZ Veľká Ida počas hliadkovej služby spozorovala plamene v okne rodinného domu v obci Perín (okr. Košice okolie) popoludní na Štedrý deň (24.12.). Policajti ihneď zareagovali a začali búchať na dvere rodinného domu. Dvere však nikto neotváral. Nakoľko vznikla dôvodná obava, že je ohrozený život alebo vážne ohrozenie zdravia osoby a hrozila závažná škoda na majetku a vec nezniesla odklad, policajti využili oprávnenie otvoriť byt, vstúpiť doň a následne vykonali opatrenia na odvrátenie hroziaceho nebezpečenstva.

Uzamknuté dvere rodinného domu násilím otvorili. Po vniknutí dovnútra zistili, že horí drevené okno a drevená parapetná doska. Odtiahli vianočný stromček, ktorý sa nachádzal v tesnej blízkosti horiaceho okna. Požiar uhasili vodou, aby sa ďalej nešíril a nespôsobil väčšiu škodu. Potom policajti skontrolovali celý dom, či sa v dome nenachádzajú ďalšie ohniská požiaru, resp. osoby.  V čase požiaru sa v rodinnom dome nikto nenachádzal. Príčinou požiaru bola pravdepodobne sviečka, ktorá ešte v čase požiaru horela na parapetnej doske. Horiaca sviečka sa nachádzala aj na vedľajšom okne. Po vykonaní služobného zákroku polícia vyrozumela majiteľku domu z Košíc o udalosti a vykonaných opatreniach.

Polícia upozorňuje na dodržiavanie predpisov

Krajské riaditeľstvo PZ v Košiciach upozorňuje, že dnes 27. decembra 2016 vykoná kontrolu objektívnej zodpovednosti v obmedzenej miere na teritóriu okresu Košice okolie, dňa 28. decembra 2016 na teritóriu okresov Spišská Nová Ves a Michalovce. Vodičov upozorňujeme, aby dodržiavali predpisy, pretože možno nebudú zastavení priamo na ceste pri porušení zákona, ale im príde zásielka domov.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606