magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 23. 01. 2017
@ Aktuálne -> Polícia      Jan 24 2017 - 08:42 GMT

Polícia vyšetruje krádež technickej platiny

Počas uplynulého víkendu (od 20.1 do 23.1.) doposiaľ neznámy páchateľ vnikol do laboratória jednej z univerzít sídliacich v Košiciach, kde sa vlámal do plechovej skrine. Z nej odcudzil technickú platinu v množstve takmer 2,5 kg. Poškodenej univerzite krádežou vznikla škoda vo výške viac ako 25.800 eur, poškodením zariadenia škoda cca 50 eur. V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach začal trestné stíhanie pre zločin krádeže. Polícia po páchateľovi a odcudzených veciach pátra.

Drienovčania spílili stromy v ochrannom pásme národného parku

Policajti Obvodného oddelenia PZ Moldava nad Bodvou z prečinu porušovania ochrany stromov a krov spáchaného formou spolupáchateľstva obvinili štyroch Drienovčanov vo veku od 24 do 30 rokov, ktorí pred dvoma týždňami v lesnom poraste v katastri obce Drienovec (okr. Košice okolie) na parcele, ktorá patrí do 5. stupňa ochrany v správe Národného parku Slovenský kras, ručnými pílami vyrezali 9 stromov (5 dubov a 4 lipy). Stromy následne rozrezali na menšie časti, ktoré potom sťahovali na prístupovú lesnú cestu a ukladali na hromadu.

Podľa zákona o ochrane prírody a krajiny tak spôsobili škodu za takmer 4.500 eur, ktorá predstavuje ekologickú ujmu. Obvineným osobám za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na tri roky..


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606