magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Novinkou sú trojročné granty pre podporu kultúry
@ Aktuálne -> Verejná správa      Feb 03 2017 - 03:43 GMT

V grantovej výzve na podporu rozvoja kultúry pre rok 2017 pripravilo mesto Košice vyššiu čiastku ako po minulé roky – celkovo 250 000 eur. V predchádzajúcich troch rokoch získali jednotlivci, organizácie a združenia na svoje projekty z mestskej grantovej schémy každý rok 200 000 eur. Ďalšou novinkou aktuálnej grantovej výzvy je možnosť získať dlhodobejší, trojročný grant. Košice vytvorili túto grantovú schému pred troma rokmi ako prvé mesto na Slovensku a sú zároveň jedným z mála bývalých európskych hlavných miest kultúry, ktoré pokračujú aj prostredníctvom vlastného grantového systému v podpore projektov, prispievajúcich k udržateľnosti úspešne naštartovaných procesov z roku 2013.

Rozhodli sme sa zvýšiť finančnú podporu pre kultúrne a umelecké projekty a podujatia, pripravované v našom meste, pretože záujem o tieto aktivity v Košiciach rastie na strane talentovaných ľudí, ktorí ich pripravujú, aj na strane tých, ktorí sa ich zúčastňujú. Zavedením trojročného grantu chceme podporiť strednodobé projekty nezávislých kultúrnych organizácií a organizácií pôsobiacich v kreatívnom priemysle, ktoré do nich zapoja ďalšie organizácie, subjekty a jednotlivcov z nášho mesta i zo zahraničia a dosiahnu tak synergický efekt grantu vzájomnou spoluprácou a vytvorením lokálnych partnerských sietí,“ hovorí primátor mesta Košice Richard Raši.

Administrátorom mestskej grantovej schémy na podporu rozvoja kultúry v Košiciach je príspevková organizácia K13 – Košické kultúrne centrá. Jej riaditeľ Ján Kováč informuje, že „žiadatelia o grant môžu posielať svoje žiadosti do 28. februára tohto roka. Výzva je zverejnená na internetových stránkach www.kosice.sk www.k13.sk so všetkými podmienkami, ktoré musia žiadatelia splniť, aby sa mohli o finančnú podporu mesta úspešne uchádzať.“

Rozhodnutie o poskytnutí, resp. neposkytnutí dotácií pre žiadateľov má byť známe do konca apríla tohto roka po posúdení správnosti a úplnosti žiadostí, po odbornom posúdení nezávislými hodnotiteľmi a po rozhodnutí grantovej komisie.

Linda Šnajdárová hovorkyňa mesta Košice

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606