magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Stanovisko Mesta Košice k listu EEI
@ Aktuálne -> Verejná správa      Feb 24 2017 - 10:17 GMT

Primátor mesta Košice Richard Raši predložil návrh na založenie spoločného podniku na zabezpečenie parkovania na území mesta Košice, ktorého zakladateľmi bude mesto Košice a parkovacia spoločnosť, ešte na rokovaní Mestského zastupiteľstva v Košiciach 12. septembra 2016 a poslanci jeho návrh podporili.

Parkovacia spoločnosť EEI na základe uznesenia mestského zastupiteľstva a výzvy mesta Košice pripravila prvotný návrh na založenie spoločného podniku. Mesto Košice však s návrhom minoritného zastúpenia v spoločnom podniku nesúhlasilo a návrh spripomienkovalo.

Dnes, 23. februára 2017, doručila parkovacia spoločnosť EEI do podateľne Magistrátu mesta Košice návrh, v ktorom sú zapracované a akceptované pripomienky mesta Košice. Tento aktuálny návrh bude mesto Košice ešte analyzovať, ale z nášho pohľadu je už teraz dôležité, že obsahuje podmienku minimálne 50-percentného podielu mesta Košice v spoločnom podniku. Mesto Košice sa zároveň stane reálnym spoluprevádzkovateľom parkovacieho systému v Košiciach. Bez toho, aby investovalo čo i len jedno euro, bude minimálne 50-percentným vlastníkom investície do parkovacieho systému. Zároveň sa mesto Košice vyhne mnohomiliónovým súdnym sporom, ako tomu bolo pri protiprávnom vypovedaní zmlúv v kauzách Strelingstav a Outclaim.  Veríme, že tento model uspokojí aj odporcov doterajšieho zavádzania parkovacieho systému, ktorí mystifikovali verejnosť tvrdeniami, že mesto takto prichádza o milióny eur. V spoločnom podniku tieto iluzórne milióny pozornosti mesta Košice určite neuniknú.

Linda Šnajdárová hovorkyňa mesta Košice

Zdroj: RO SSN

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606