magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Asfalt je už na celej ceste
@ Aktuálne -> Doprava      Mar 08 2017 - 23:55 GMT

V utorok 7. marca pracovníci Správy ciest KSK ukončili práce na spevňovaní povrchu lesnej cesty medzi Opátkou a Zlatníkom. V stredu pokračovali stavebné úpravy bez uzatvorenia cesty. Správa ciest KSK aj naďalej žiada vodičov o opatrnosť pri prejazde a o vzájomnú ohľaduplnosť.

Asfaltovým prekrytím kameniva na úseku dlhom štyri kilometre sa zlepšili podmienky na prejazd vozidiel na účelovej lesnej ceste medzi Opátkou a Zlatníkom. Práce sa začali 28. februára a kvôli nepriazni počasia musel byť predpokladaný termín ukončenia, piatok 3. marca, posunutý. V ďalších dňoch budú ešte cestári dosypávať krajnice. Tieto práce sa budú robiť bez uzavretia cesty, obmedzenie bude vyznačené z obidvoch strán zvislými dopravnými značkami Práce na ceste a Zníženie rýchlosti.

Košický samosprávny kraj vyčlenil zo svojho rozpočtu 213 tisíc eur na zmiernenie dôsledkov mimoriadnej situácie po uzavretí mosta Ružín pre obec Opátka vybudovaním alternatívneho dopravného spojenia medzi Opátkou a Zlatníkom.

Na lesnej účelovej komunikácii  sa od decembra postupne upravoval terén rýpadlom, vyrovnávali nerovnosti povrchu, robili stavebné úpravy pláne so zhutnením, cestári položili podklad hrubého drveného kameniva, asfaltového recyklátu a napokon asfaltom prekryli celý úsek. Zhotovený bol aj priepust, osadené cestné smerové stĺpiky a upravený výjazdu na Opátku cez potok. Prejazdnosť v zimnom období zabezpečuje Správa ciest KSK. Keďže účelová lesná komunikácia nemá parametre cesty II. ani III. triedy, môžu ju využívať len vodiči s vozidlami s hmotnosťou do 2 ton.

Zuzana Bobriková

hovorkyňa predsedu Košického samosprávneho kraja

Zdroj: RO SSN

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606