magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Veselá Veľká noc v Košiciach
@ Aktuálne -> Rôzne      Apr 11 2017 - 13:15 GMT

Po minuloročnom veľkonočnom koši s nadrozmernými kraslicami pripravilo mesto Košice v rámci podujatia Veselá Veľká noc 2017 ďalšiu atraktívnu novinku – trojrozmernú (3D) maľbu s jarným motívom od renomovaného tvorcu v tomto segmente Dodiho Grinta, ktorú namaľuje na pomerne veľkej ploche cca 8x4 metre pred Urbanovou vežou. Košičania a návštevníci tak budú môcť v našom meste vôbec po prvýkrát vidieť 3D maľbu vo verejnom priestore.

Rodinné popoludnie Veselá Veľká noc 2017 sa bude konať na pomyselnom námestí pred Urbanovou vežou s nasmerovaním 3D maľby do parku Spievajúca fontána v stredu 12. apríla 2017 od 15:00 hod. Samotná 3D maľba bude autorom dokončievaná priamo pred zrakmi okoloidúcich približne od 13:00 hod. Atraktívna maľba sa stane určite vhodnou príležitosťou na zážitkové fotografovanie a preto ostane v spomínanom priestore ako atrakcia pre obyvateľov a návštevníkov nášho mesta približne dva týždne.

Súčasťou programovej ponuky tohtoročnej Veselej Veľkej noci v Košiciach bude aj tvorivá dielňa, mini tradičný trh remeselných výrobkov a tanečný a spevácky program folklórnych súborov umeleckej školy Vlada Urbana.

 

Zdroj: RO SSN

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606