magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 05.05. 2017
@ Aktuálne -> Polícia      May 10 2017 - 04:24 GMT

Do bytu vnikol cez balkón

Košickí policajti zadržali mladého Košičana, ktorý vnikol do cudzieho bytu. Vyšetrovateľ PZ zo spáchania prečinu porušovania domovej slobody obvinil 19-ročného Mateja. Podľa vyšetrovateľa obvinený v uplynulý piatok okolo 23,00 hodiny vyliezol po sušiaku na prádlo, ktorý bol pripevnený na vonkajšej stene pod oknom bytu na poschodie obytného domu na Hlinkovej ulici v Košiciach. Následne sa dostal na balkón bytu na druhom poschodí, kde po vytlačení dverí neoprávnene vnikol do bytu. Obvineného muža policajti umiestnili do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

V poľovnom revíri Červenky hľadajú pytliak

Polícia pátra po doposiaľ neznámom páchateľovi, ktorý počas uplynulého víkendu v katastri obce Košické Olšany na lúke v poľovnom revíri Červenky, ulovil strelnou zbraňou jeleňa o váhe 150 kg. Privolaný štátny veterinár z regionálnej veterinárnej a potravinovej správy pri ohliadke potvrdil priestrel v oblasti spodnej časti hrudníka. Poverený príslušník PZ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin pytliactva. Páchateľovi za tento skutok hrozí až dvojročné väzenie.

Z útulku odcudzil elektroniku

Doposiaľ neznámy páchateľ sa počas uplynulého víkendu vlámal do objektu psieho útulku v Rožňave. Po vniknutí do oploteného areálu vošiel do budovy útulku, odkiaľ z kancelárie odcudzil mikrovlnu rúru a rýchlovarnú kanvicu. Občianskemu združeniu spôsobil krádežou škodu za viac ako 50,- eur. Polícia skutok prešetruje ako prečin krádeže.

Policajti odhalili počas víkendu ďalších opilcov

O tom, že alkohol za volant nepatrí sa v uplynulom 18. týždni opäť presvedčili ďalší vodiči, ktorí svoju jazdu nezvládli. Policajti odhalili na cestách Košického kraja aj ďalších nezodpovedných vodičov. V minulom týždni došlo ku 4 dopravným nehodám, pri ktorých boli vodiči pod vplyvom alkoholických nápojov. Policajti celkovo odhalili 33 nezodpovedných vodičov, viac ako jedno promile „nafúkalo“ trinásť vodičov. Medzi obvinenými z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky je aj  44-ročný Gejza z okresu Michalovce. Obvinený v uplynulý piatok (5.5.) okolo 23,45 hodiny po predchádzajúcom požití  alkoholických  nápojov viedol motorové vozidlo zn. Peugeot 306 v obci Malčice v smere na obec Markovce. S vozidlom skončil v priekope. Dychovou skúškou mu bolo nameraných 0,82 mg/l alkoholu v dychu (1,71 promile). Ďalšou z obvinených je 48-ročná Dana z okresu Michalovce, ktorá včera (8.5.) o 14,40 hodine viedla v obci Závadka smerom na obec Lúčky motorové vozidlo zn. Hyundai. Po prekročení rýchlosti bola zastavená a kontrolovaná hliadkou PZ. Vodička nafúkala 0,87 mg/l alkoholu v dychu (1,81 promile).

Opäť apelujeme na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dodržiavali predpisy a vlastnou zodpovednosťou prispeli k bezpečnosti na cestách. Znovu upozorňujeme vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali seba i ostatných účastníkov cestnej premávky. Alkohol za volant nepatrí! Bezpečná jazda si vyžaduje maximálnu sústredenosť.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606