magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 23.05. 2017
@ Aktuálne -> Polícia      May 23 2017 - 11:00 GMT

Ženu s takmer dvoma promile zastavil až múr, nafúkal aj vodič „reťazovky“

Včera (22.5.) o 16.45 hodine došlo v okrese Gelnica k dopravnej nehode motorového vozidla. 25-ročná vodička z okresu Gelnica viedla vozidlo značky Dácia Sandero po vedľajšej ceste ulici Letnej smerom ku križovatke s hlavnou cestou v obci Nálepkovo. Pri riadení vyšla s vozidlom mimo cestu cez trávnatý ostrovček na hlavnú cestu a narazila do murovaného oplotenia rodinného domu. Vodička bola po nehode s ľahkými zraneniami hospitalizovaná do nemocnice. Policajti u nej vykonali dychovú skúšku na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu pri ktorej jej namerali hodnotu 0,95 mg/l (1,98 promile). Vodičský preukaz jej na mieste zadržali a poverený príslušník PZ ju obvinil zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Na vozidle vznikla škoda vo výške 2.000,- €.

Z toho istého prečinu obvinili policajti aj 44-ročného Košičana, ktorý sa stal účastníkom tzv. reťazovej dopravnej nehody. K nej došlo včera v popoludní na Košickom sídlisku Nad jazerom, za križovatkou ulíc Slanecká cesta a Lubina, smerom z centra na mestskú časť Krásna nad Hornádom. Celkom sa zrazili štyri vozidlá. Vodič motorového vozidla Volkswagen Sharan s pripojeným prívesným vozíkom s vozidlom zastavil, aby umožnil výjazd autobusov MHD zo zastávky. Za ním idúce vozidlá zn. Audi Q7 a zn. BMW X6 zastavili. Vodič štvrtého vozidla za nimi zn. Škoda Octávia narazil do BMW X6, ktoré odhodilo do Audi Q7 a toto vozidlo následne narazilo do Volkswagenu. Vodiči boli na mieste podrobení dychovej skúške pri ktorej policajti odhalili, že vodič Audi /44/ nebol triezvy. Namerali mu 0,70 mg/l (1,46 promile). U ostatných účastníkov nehody bola skúška negatívna. Pri dopravnej nehode utrpela spolujazdkyňa vo vozidle Škoda Octavia ľahkú ujmu na zdraví s dobou liečenia do dvoch týždňov. Obvineným vodičom v oboch prípadoch hrozí v prípade dokázania viny až ročné väzenie.

Opäť apelujeme na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dodržiavali predpisy a vlastnou zodpovednosťou prispeli k bezpečnosti na cestách. Znovu upozorňujeme vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali seba i ostatných účastníkov cestnej premávky. Alkohol za volant nepatrí! Bezpečná jazda si vyžaduje maximálnu sústredenosť.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606