magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 07.- 09. 07. 2017
@ Aktuálne -> Polícia      Jul 10 2017 - 12:34 GMT

Policajti objasnili ďalšie krádeže

Policajti v Košickom kraji objasnili ďalšie krádeže. Zo spáchania prečinov porušovania domovej slobody a krádeže čelí 22-ročný Kevin z okresu Košice-okolie. Obvinený v polovici júna tohto roku neoprávnene vnikol na pozemok obývaného rodinného domu v obci Nižná Myšľa (okres Košice-okolie). Spred garáže odcudzil štyri elektróny s pneumatikami, čím spôsobil škodu na odcudzených veciach vo výške 370,- eur. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Rožňavskí policajti zo spáchania prečinu porušovania domovej slobody obvinili 15-ročného Vladimíra z okresu Rožňava. Obvinený sa začiatkom júla 2017 vlámal do chaty v Slavošovciach v časti zvanej Dubniaky. Odtiaľ odcudzil fľaše s alkoholom a reproduktory, čím poškodenému spôsobil škodu za viac ako 55,- eur. Vyšetrovateľ PZ spracoval na obvineného podnet na podanie návrhu prokurátorovi na vzatie obvineného do väzby. V prípade dokázania viny mu ako mladistvému hrozí až ročné väzenie.

Zo spáchania prečinu porušovania domovej slobody čelí aj 25-ročný Igor z Trebišova. Obvineného vyšetrovateľ PZ obvinil pretože sa začiatkom júla tohto roku spolu s maloletým (12-ročným) chlapcom z prístavby obývaného rodinného domu na Mlynskej ulici v Trebišove, odcudzil rôznu elektroniku, rôzne káble a pracovný odev. Odcudzením veci spôsobil škodu za 100,- eur. Obvinený bol zadržaný a následne umiestnený v cele policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Mladý vodič zrazil muža a z miesta ušiel

Včera vo večerných hodinách došlo v okrese Michalovce k zrazeniu muža. 25-ročný vodič z okresu Michalovce, viedol okolo 22,00 hodine osobné motorové vozidlo zn. Mazda 323 po ceste  smerom z Veľkých Raškoviec do Oborína. Podľa doterajšieho šetrenia dopravnej nehody vodič v dôsledku nevenovania sa plne vedeniu vozidla a nesledovania situácie v cestnej premávke s vozidlom prešiel po 34-ročnom mužovi z obce Oborín, ktorý z doposiaľ nezistených príčin ležal na zemi vedľa bicykla. Vodič nezotrval na mieste dopravnej nehody a pokračoval ďalej v jazde do miesta trvalého bydliska a vozidlo zaparkoval vo dvore. Zrazeného muža bez známok života našiel miestny obyvateľ z rodinného domu v blízkosti miesta dopranej nehody, ktorý počul náraz. Na miesto dopravnej nehody privolal prostredníctvom tiesňovej linky 112 záchranné zložky. Privolaná rýchla zdravotná pomoc zrazeného muža oživovala no ten na mieste zraneniam podľahol. Vodič sa na miesto dopravnej nehody vrátil v čase keď sa na mieste už nachádzali záchranné zložky. Bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Vodič pri dopravnej nehode neutrpel žiadne zranenia. Na osobnom motorovom vozidle Mazda 323 vznikla  škoda vo výške 300,- eur. Poverený príslušník PZ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a pre prečin neposkytnutia pomoci. Dopravná nehoda je v štádiu šetrenia. /foto v prílohe/

V sobotu (8.7.) krátko po 11,00 tej hodine viedol 27-ročný vodič z okresu Michalovce, po  Močarianskej ulici v Michalovciach, označenej ako vedľajšia cesta, smerom ku križovatke s hlavnou cestou motorové vozidlo zn. Š-Felícia. Pri prichádzaní ku križovatke mu z pravej strany z chodníka náhle vošiel do  jeho jazdnej dráhy na vozovku maloletý 12-ročný cyklista, ktorého zrazil. Pri dopravnej nehode maloletý  cyklista utrpel ľahké zranenie s dobou liečby  do jedného mesiaca. U účastníkovi dopravnej nehody nebolo zistené požité alkoholických nápojov. Poverený príslušník PZ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Miera zavinenia ako aj bližšie okolnosti nehody sú predmetom šetrenia.

  
Aktuálne informácie Policajného zboru môžete nájsť aj na oficiálnej stránke na Facebooku www.facebook.com/policiaslovakia.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606