magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 29.10.2017
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 30 2017 - 09:26 GMT

Vynaliezavosť podvodníkov nepozná hranice, pod zámienkou predaja vencov okradli dôchodcov v Trebišovskom okrese

Polícia neustále zaznamenáva prípady podvodov a krádeží, ktorých obeťami sú predovšetkým osoby vyššieho veku. Páchatelia zneužívajú ich dobrosrdečnosť a pod rôznymi zámienkami ich pripravujú často aj o celoživotné úspory. Tentokrát podvodníci okradli dôchodcov z Trebišovského okresu pod zámienkou predaja umelých kvetov a vencov. Koncom minulého týždňa si dvaja doposiaľ neznámi páchatelia vyhliadli dôchodcov v obci Streda nad Bodrogom. Prišli na vozidle zn. Renault (s maďarským evidenčným číslom) k rodinnému domu, jeden z nich zazvonil pri vchodových dverách, ktoré otvorila 76-ročná dôchodkyňa a pozvala oboch mužov do domu. Tam využili nepozornosť dôchodkyne pri kúpe umelých kvetov a vencov, pričom jeden z páchateľov odcudzil v jeden z izieb finančnú hotovosť cca 800 eur. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin krádeže a po páchateľoch pátra.  

Polícia upozorňuje občanov, aby neotvárali cudzím ľuďom a za žiadnych okolností ich nevpúšťali do svojich príbytkov, ani pod zámienkou smädu, či potreby navštíviť toaletu. K úsporám seniorov alebo k ich cennostiam sa páchatelia snažia dostať rôznymi spôsobmi, dôchodcov kontaktujú pod zámienkou predaja rôzneho tovaru alebo s ponukou služieb. V žiadnom prípade nevyberať peniaze alebo cennosti v prítomnosti neznámych osôb.

Ak máte podozrenie zo spáchania podvodu, krádeže alebo vás navštívia neznáme podozrivé osoby, neváhajte ihneď kontaktovať políciu na známom čísle 158. Akékoľvek informácie k páchateľom môžu polícii pomôcť zabrániť ďalšej trestnej činnosti.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606