magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 09.12.2017
@ Aktuálne -> Polícia      Dec 09 2017 - 13:30 GMT

Dopravná nehoda v okrese Košice si vyžiadala jeden ľudský život

Včera (08.12.) o 16.30 h došlo na Sečovskej ceste v Košiciach kvážnej dopravnej nehode medzi štyrmi osobnými motorovými vozidlami, pri ktorej prišla o život jedna osoba a dve sa zranili ťažko. Podľa doterajších zistení vodič (63) osobného motorového vozidla zn. Škoda Felícia z Košíc viedol vozidlo v smere od Lingova do centra mesta, pričom s vozidlom prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s oproti idúcim vozidlom zn. Ford C-Max. Po náraze vozidlo Ford C-Max odrazilo, otočilo sa o 180 stupňov, pričom do jeho bočnej časti narazilo vozidlo zn. VW Jetta a do jeho zadnej časti narazilo ešte vozidlo zn. Peugeot. Vozidlo Škoda Felícia po náraze odrazilo do zvodidiel. Pri dopravnej nehode vodič Škody Felícia utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol, jeho dve spolujazdkyne utrpeli podľa predbežných lekárskych správ ťažké zranenia. Spolujazdkyňa vo vozidle Ford C-Max utrpela zranenia jednorazovo ošetrené v nemocnici. K zraneniu ostatných účastníkov dopravnej nehody nedošlo. Požitie alkoholu u troch vodičov zistené nebolo, u nebohého vodiča Škody Felícia bude požitie alkoholu zisťované pri pitve. Pri dopravnej nehode bola celková škoda na vozidlách predbežne vyčíslená na 13.400 eur. Pre účely ďalšieho skúmania bolo vozidlo Škoda Felícia zaistené.

V tejto súvislosti začal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach trestné stíhanie pre trestné činy usmrtenia a ublíženia na zdraví. Bližšie okolnosti dopravnej nehody, ako i presná príčina jej vzniku, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru dopravy. V súvislosti s dokumentovaním dopravnej nehody bol úsek cesty uzavretý v oboch smeroch do 22.00 hod. pričom dopravu riadili policajné hliadky.

Pri dopravnej nehode v okrese Trebišov prišiel o život chodec

Dnes (8.12.) v ranných hodinách došlo v okrese Trebišov k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej prišiel o život 60-ročný chodec.

Podľa doterajších zistení viedol 39-ročný vodič osobné motorové vozidlo zn. Škoda Felícia v meste Čierna nad Tisou v smere na obec Biel (okr. Trebišov). Oproti objektu bývalého kina miestny chodec náhle vstúpil na vozovku mimo vyznačeného priechodu pre chodcov, pričom ho zachytilo prichádzajúce vozidlo. Chodec pri dopravnej nehode utrpel zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Vodič bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Na mieste nehody bol prítomný aj znalec z odboru cestnej dopravy.

Poverený príslušník Policajného zboru v Trebišove začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. (v prílohe fotografie z miesta dopravnej nehody)

Polícia apeluje na chodcov, aby sledovali premávku, prechádzali cez cestu na miestach na to určených, vyhýbali sa rizikovým úsekom, dostatočne sa presvedčili, či môžu vstúpiť na vozovku bez hroziaceho nebezpečenstva, boli označení reflexnými prvkami na viditeľnom mieste a nenosili tmavé oblečenie, nepreliezali zábradlia a neriskovali tak svoj život, či životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Všetkých účastníkov cestnej premávky vyzývame, aby sa správali zodpovedne, rešpektovali pravidlá cestnej premávky a aj vlastnou zodpovednosťou prispeli k bezpečnosti na cestách.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606