magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 19.01.2018
@ Aktuálne -> Polícia      Jan 22 2018 - 03:06 GMT

Chceli olúpiť poštárku, o pár hodín už boli v rukách polície

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach okolie zo zločinu lúpeže v štádiu pokusu spáchaného formou spolupáchateľstva obvinil 3 osoby, dvoch 18-ročných Košičanov a 19-ročného mladíka z okresu Košice okolie.

Podľa doterajších zistení obvinené osoby po predchádzajúcej dohode, že lúpežne prepadnú poštovú doručovateľku, si z autobazáru prenajali dodávku, na ktorej vymenili evidenčné čísla za čísla, ktoré predtým odcudzil jeden z obvinených. Následne si včera (18.1.) predpoludním vytipovali poštovú doručovateľku v obci Valaliky (okr. Košice okolie). Dvaja z obvinených vyskočili z nákladného priestoru dodávky v tmavom oblečení zamaskovaní kuklami. Jeden z nich poškodenej žene stiahol na oči čiapku, ktorú mala na hlave, a snažil sa ju chytiť zozadu, aby sa nemohla brániť. Pri zápase žena spadla na zem, dala si z tváre dole čiapku, čo útočníkov vystrašilo a upustili od ďalšieho útoku. Potom nasadli späť do auta a z miesta činu ušli. Za obcou na vozidle opäť vymenili evidenčné čísla. Pri útoku poškodená žena neutrpela žiadne zranenia a neboli jej odcudzené žiadne veci.

Polícia ihneď po oznámení udalosti vyhlásila po podozrivých osobách a vozidle pátranie, pričom v krátkom čase podozrivé osoby vypátrala a zadržala, a vozidlo zaistila.

V prípade dokázania viny hrozí obvineným osobám trest odňatia slobody na tri až 8 rokov.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606