magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 06.02.2018
@ Aktuálne -> Polícia      Feb 07 2018 - 03:16 GMT

Polícia vyzýva k zvýšenej opatrnosti na cestách

Včera (6.2.) krátko pred 6.30 h došlo v Košiciach k dopravnej nehode, pri ktorej sa čelne zrazili dve vozidlá.

Podľa doterajších zistení viedol 30-ročný Košičan vozidlo zn. Renault Clio v smere od obce Seňa do Košíc, pričom v úseku cesty neďaleko odbočky na rýchlostnú cestu R4 pravdepodobne z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti jazdy stavu a povahe, ako aj svojim schopnostiam a okolnostiam, ktoré možno predvídať, prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k zrážke s vozidlom zn. Ford Transit, ktoré viedol 53-ročný vodič z Trebišovského okresu v smere od mestskej časti Košice Šebastovce na obec Seňa. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel vodič vozidla zn. Renault Clio ťažké zranenia, vodič vozidla zn. Ford Transit sa zranil ľahko a spolujazdkyňa bola na mieste jednorazovo ošetrená. Dychová skúška u vodiča vozidla zn. Ford Transit bola s negatívnym výsledkom, vodičovi vozidla zn. Renault Clio bola na zistenie prítomnosti alkoholu odobratá krv. Predbežná škoda na vozidlách bola vyčíslená na 6.000 eur.

Pondelok (5.2.) o 17.45 hod. došlo na priechode pre chodcov na Ondavskej ulici v Košiciach k dopravnej nehode medzi osobným motorovým vozidlom zn. Ford Fiesta a chodkyňou (53) z Košíc.

Podľa doterajších zistení 35-ročný Košičan viedol vozidlo po Ondavskej ulici v smere od Kuzmányho ulice k Triede SNP v Košiciach, kde pred križovatkou s Obchodnou ulicou narazil do chodkyne, ktorá v tom čase prechádzala cez vozovku po riadne vyznačenom priechode pre chodcov. Podľa predbežnej lekárskej správy chodkyňa utrpela ťažké zranenia. Dychová skúška u oboch účastníkov dopravnej nehody bola negatívna, vodič pri nehode zranenia neutrpel. Predbežná škoda na vozidle bola vyčíslená na 50 eur.

Presná príčina dopravných nehôd, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Jazdite bezpečne!

Polícia opätovne apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dôsledne dodržiavali dopravné predpisy a vlastnou zodpovednosťou prispeli k bezpečnosti na cestách. Vodičov vyzývame, aby boli na cestách obozretní, voči sebe ohľaduplní a zvýšili pozornosť na miestach, kde je zvýšený predpoklad pohybu chodcov.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606