magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 05.03.2018
@ Aktuálne -> Polícia      Mar 07 2018 - 02:21 GMT

Cudzinec v Košiciach napadol vodiča vozidla

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Košiciach Juh z prečinu výtržníctva obvinil 29-ročného občana Afganskej islamskej republiky, ktorý v sobotu (3.3.) okolo 12.30 hodiny, na mieste verejnosti prístupnom, fyzicky napadol 37-ročného Košičana.

Uvedenému útoku podľa doterajších zistení predchádzal konflikt, ku ktorému došlo na križovatke ulíc Alejová a Pri Prachárni v Košiciach, kde občan Afganskej islamskej republiky ako cyklista vošiel do jazdnej dráhy osobnému motorovému vozidlu, ktoré v tom čase viedol poškodený muž, a ktorý ho na uvedený skutok upozornil zvukovým výstražným znamením. Následne na to obvinený muž pristúpil k vozidlu a poškodeného opakovane fyzicky napadol, čím mu podľa predbežnej lekárskej správy spôsobil ľahké zranenia. Krátko po skutku podozrivého muža hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru v Košiciach Juh zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia.

Počas vyšetrovania udalosti bolo zistené, že obvinený muž bol v minulosti právoplatne postihnutý za priestupky proti občianskemu spolunažívaniu. Vzhľadom na tieto zistené skutočnosti poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Košiciach Juh spracoval podnet na väzobné stíhanie obvineného muža, ktorý sudca Okresného súdu Košice II akceptoval, a obvineného muža vzal do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na 3 roky.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606