magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 25.09 .2018
@ Aktuálne -> Polícia      Sep 27 2018 - 04:03 GMT

Dopravná nehoda s tragickým koncom na rožňavských cestách

Včera (25.9.) okolo obeda došlo v katastri obce Jablonov nad Turňou (okr. Rožňava) k tragickej dopravnej nehode. Podľa doterajších zistení 32-ročná miestna vodička smerovala s osobným motorovým vozidlom zn. Seat Ibiza od obce Jablonov nad Turňou k obci Hrhov. Pravdepodobne po zrážke s lesnou zverou prešla s vozidlom do protismeru, kde došlo k čelnej zrážke s protiidúcim nákladným motorovým vozidlom zn. Mercedes Benz, ktoré 53-ročný vodič viedol smerom od mesta Košice. Vodička pri dopravnej nehode utrpela zranenia nezlučiteľné so životom. Usmrtená zver bola nájdená neďaleko miesta dopravnej nehody. Vodič nákladného vozidla zranenia neutrpel a výsledok jeho dychovej skúšky bol negatívny. Prítomnosť alkoholu u vodičky bude zisťovaná pri pitve. Predbežná celková škoda bola vyčíslená na 11.100 eur.

Polícia udalosť zadokumentovala za prítomnosti znalca z odboru cestná doprava. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. 

Časté hmly, dážď, kratšie dni, skoršie stmievanie, popadané lístie na cestách, prináša na naše cesty jeseň. S príchodom jesene je aktívna aj lesná zver. Je potrebné myslieť na to, keď prechádzate úsekmi, v ktorých sa pohybujú. Motoristi by mali dodržiavať väčšie rozstupy medzi vozidlami a ubrať nohu z plynu. Dažďom a hmlou sa znižuje viditeľnosť a mokrou vozovkou sa zvyšuje pravdepodobnosť šmyku vozidla. Je preto nevyhnutné prispôsobiť najmä rýchlosť a techniku jazdy svojim schopnostiam a poveternostným podmienkam

Polícia upozorňuje na zvýšenú ostražitosť, obozretnosť a opatrnosť všetkých občanov najmä voči osobám, ktoré nepoznajú, nakoľko môže ísť o osoby, ktoré ich náhodne oslovia na ulici, a s pomocou rôznych legiend a silných emotívnych príbehov sa snažia obohatiť vo svoj prospech.

Košickí policajti objasnili 2 lúpeže, pri ktorých bola podľa doterajších výsledkov vyšetrovania podozrivou zo spáchania skutku tá istá osoba. V prvom prípade v pondelok (17.9.) minulý týždeň v jednom z parkov v košickej mestskej časti Sever za použitia legendy o ťažkej životnej situácii žiadala osoba od 20-ročného poškodeného muža finančnú hotovosť, na čo poškodený muž nereagoval. Následne mu povedal, že ak nevyhovie jeho požiadavke, fyzicky ho napadne, a zároveň ho upozornil, že vo vrecku má nôž. Poškodený mu z obavy o svoj život a zdravie odovzdal finančnú hotovosť, ktorú mal pri sebe, a to 12 eur. K fyzickému násiliu ani k zraneniu osôb nedošlo. Následne opäť v pondelok (24.9.), na jednej z ulíc v centre mesta, tá istá osoba pod hrozbou násilia žiadala finančnú hotovosť od poškodeného 19-ročného muža, avšak poškodený muž na žiadanie peňažnej hotovosti nereagoval a zavolal na tiesňovú linku polície 158, pričom podozrivá osoba z miesta činu utiekla. K zraneniu poškodeného ani ujme na majetku nedošlo.  

Krátko po skutku bola podozrivá osoba vypátraná a po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnená do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ  odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach v oboch prípadoch osobu obvinil zo zločinu lúpeže, a zároveň spracoval podnet na jej väzobné stíhanie. Za uvedený trestný čin je trestná sadzba tri až 8 rokov, vzhľadom na to, že v tomto prípade ide o mladistvú osobu, v prípade dokázania viny sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606