magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 17.10.2018
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 18 2018 - 07:26 GMT

Vodiči, ponáhľajte sa pomaly, váš život je to najcennejšie, čo máte!

Teplé lúče babieho leta už onedlho vystrieda počasie typické pre jesenné počasie. Hmly, dážď, skoršie stmievanie, popadané lístie na cestách a mokré vozovky sa stanú takmer dennodennou realitou. Zvýšená pozornosť by mala ísť ruka v ruke s ostražitosťou a ohľaduplnosťou. Každý účastník cestnej premávky by mal bez ohľadu na ročné obdobie myslieť na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a bezpečnosť nielen svoju, ale aj ostatných, ale najmä, myslieť na to, že vždy je lepšie prísť do cieľa o pár minút neskôr, ako nikdy.

V súvislosti s dopravnou nehodou, ku ktorej došlo včera (17.10.) okolo 06.30 hodiny v Košiciach, polícia začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Podľa doterajších zistení jeden z vodičov (Fiat Scudo) pravdepodobne nerešpektoval pokyn vyplývajúci z dopravného zariadenia na križovatke signalizujúci červeným svetlom „Stoj“ a ďalej pokračoval v jazde, v dôsledku čoho došlo v križovatke ulíc Hlinkova a Národná trieda v košickej mestskej časti Sever k zrážke s vozidlom (Škoda Octavia), odbočujúcim na signál „voľno“. Podľa predbežnej lekárskej správy 3 účastníci dopravnej nehody utrpeli ľahké zranenia, avšak jeden z účastníkov sa zranil ťažko. Dychová skúška bola u oboch vodičov negatívna a predbežná celková škoda na vozidlách bola vyčíslená na 7.000 eur. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Dnes bude na cestách viac policajtov

Počas zvýšeného dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky sa dnes policajti v Košickom kraji zamerajú najmä na kontrolu spôsobu jazdy vodičov, dodržiavanie povinností vodičov voči chodcom, dodržiavanie povinností chodcov v cestnej premávke, kontrolu dodržiavania najvyššej povolenej rýchlosti vozidiel, a to najmä v mestách a obciach pri priechodoch pre chodcov.

Hazardovať so životom sa nevypláca. Ak budeme všetci vzájomne dodržiavať pravidlá cestnej premávky a správať sa k sebe navzájom ohľaduplne, bude náš pohyb po ceste či chodníku bezpečný.

Počas výsluchu na polícii mal pri sebe drogy

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, obvinil 33-ročného Petra z okresu Michalovce, ktorý v utorok (16.10.), počas výkonu oprávnenia policajtov v zmysle zákona presvedčiť sa, či osoba nemá pri sebe zbraň v súvislosti s objasňovaním priestupku proti občianskemu spolunažívaniu, na útvare Policajného zboru v Michalovciach pri sebe neoprávnene prechovával 2 igelitové vrecúška so sušenou rastlinou (1,71 gramov), ktorá bola predbežnou expertízou vyhodnotená ako rastlina rodu Canabis (konope), z množstva ktorej by bolo možné pripraviť minimálne 6 bežných jednorazových dávok drogy. Muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia a prípade dokázania viny hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody až na 5 rokov. Vzhľadom na zistené skutočnosti, že obvinený muž bol v minulosti právoplatne odcudzený za rôznu trestnú činnosť a v trestnej činnosti aj naďalej pokračuje, vyšetrovateľ Policajného zboru preto spracoval aj podnet na jeho väzobné stíhanie.

 


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606