magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 30 a 28. 12..2018
@ Aktuálne -> Polícia      Jan 02 2019 - 07:42 GMT

Polícia objasňuje okolnosti dopravnej nehody v okrese Rožňava, zranenia utrpeli 4 osoby

Dňa 30.12. o 03.00 hod. došlo v katastri obce Čoltovo v okrese Rožňava k dopravnej nehode, pri ktorej sa zranili 4 osoby. Podľa doterajšieho zistenia doposiaľ neidentifikovaný vodič viedol motorové vozidlo zn. Ford po ceste I/16 v smere od Tornale do mesta Rožňava, kde v križovatke s miestnou komunikáciou pri prejazde ľavotočivou zákrutou z doposiaľ presne nezistených príčin vyšiel s vozidlom mimo vozovku a narazil do kovového zábradlia na moste cez rieku Slaná. Následne vozidlo odrazilo pod most do suchej časti koryta rieky, kde sa prevrátilo na bok. Vo vozidle sa prepravovali 4 osoby (vo veku 17, 27, 31, 54) z okresu Rimavská Sobota, ktoré podľa predbežných lekárskych správ utrpeli ľahké zranenia. Tri osoby sa podrobili dychovej skúške, pričom najstaršej osobe z posádky vozidla bol na zistenie prítomnosti alkoholu nariadený odber krvi. Dychové skúšky boli u dvoch z osôb pozitívne s nameranými hodnotami 0,11 mg/l a 0,50 mg/l alkoholu v dychu. U mladistvej osoby (17) bola dychová skúška negatívna. Bližšie okolnosti tejto dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho objasňovania. Polícia tiež zisťuje, kto v čase nehody viedol vozidlo.

Na tom istom úseku cesty došlo k vážnej dopravnej nehode aj 19. decembra tohto roku, kedy sa ťažko zranili dve osoby (vodič i spolujazdkyňa). O dopravnej nehode sme verejnosť informovali v tlačovej správe aj s apelom na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby jazdili bezpečne. Polícia udalosť vyšetruje ako trestný čin ublíženia na zdraví.

Jazdite bezpečne, chráňte si to najcennejšie

Polícia opäť vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali zodpovedne, dodržiavali dopravné predpisy, prispôsobili jazdu v tomto zimnom období poveternostným podmienkami, stavu a povahe vozovky, svojim schopnostiam a zbytočne neriskovali. Plne sa venujte vedeniu vozidla a sledujte situáciu v cestnej premávke. V zimnom období jazdite opatrnejšie, uberte z plynu, dodržiavajte bezpečnú vzdialenosť medzi vozidlami.

28.12

Polícia obvinila 30-ročného Michalovčana z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu

V súvislosti s násilnou trestnou činnosťou, ku ktorej došlo včera (27.12.) v dopoludňajších hodinách v meste Michalovce, a o ktorej sme včera verejnosť informovali prostredníctvom médií, dnes vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, po vykonaní potrebných procesných úkonov, obvinil 30-ročného Michalovčana  z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu spáchaného voči blízkej osobe.

Obvinený Michalovčan v jednom z michalovských bytov v úmysle spôsobiť smrť 57-ročnej žene, ju po predchádzajúcej hádke bodol kuchynským nožom do oblasti hlavy. Žena bola leteckou záchrannou službou prevezená do nemocnice v Košiciach, kde sa okamžite podrobila operačnému zákroku.

Policajný vyšetrovateľ po vykonaní prvotných procesných úkonov predložil vyšetrovací spis Krajskej prokuratúre v Košiciach s podnetom na väzobné stíhanie obvineného. Za tento čin hrozí obvinenému Michalovčanovi trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov alebo na doživotie. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606