magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 01. 01..2019
@ Aktuálne -> Polícia      Jan 04 2019 - 05:23 GMT

Polícia objasnila lúpež v okrese Košice okolie

Príslušníkom odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach okolie sa po intenzívnom pátraní a zhromažďovaní dôkazov podarilo vypátrať páchateľa lúpežného prepadnutia, ku ktorému došlo ešte 22. decembra tohto roku vo večerných hodinách. Na základe dôkaznej situácie a po vykonaní potrebných procesných úkonov vyšetrovateľ PZ obvinil zo zločinu lúpeže 20-ročného Ondreja z okresu Košice okolie, ktorý pri futbalovom ihrisku v obci Ždaňa v okrese Košice okolie pristúpil k odstavenému vozidlu, v ktorom sedel zamestnanec donášky. Obvinený mladík po tom, ako podal zamestnancovi 5 eurovú bankovku za objednanú pizzu, so zbraňou v ruke od neho žiadal peniaze aj mobil. Zamestnanec donášky mu zo strachu o svoj život odovzdal peňaženku s peniazmi aj svoj mobil. Obvinený mladík zamestnancovi následne povedal, aby vypol motor a odovzdal mu kľúče od auta, čo aj urobil. Obvinený mladík potom z miesta ušiel. Pri úteku kľúče od auta hodil pod vozidlo a mobil odhodil neďaleko miesta činu. Poškodenej majiteľke prevádzky vznikla krádežou peňaženky s finančnou hotovosťou škoda viac ako 400 eur. Zamestnancovi donášky nespôsobil žiadnu škodu. Udalosť sa zaobišla bez zranení. Obvinený mladík bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie. Za tento skutok, spáchaný závažnejším spôsobom konania /so zbraňou/, hrozí obvinenému trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

Kladivom napadol a zranil 4 osoby 

Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach po vykonaní potrebných procesných úkonov už obvinila 36-ročného Košičana z trestného činu ublíženia na zdraví v jednočinnom súbehu s trestným činom výtržníctva, ktorý včera (01.01.) okolo 00,40 h na mieste verejnosti prístupnom na Baltickej ulici v Košiciach fyzicky napadol s kladivom v ruke štyri osoby vo veku 19, 21 a 22 rokov. Podľa predbežnej lekárskej správy štyrom mladým ľuďom spôsobil ľahké zranenia. Príslušníci PZ krátko po čine zadržali muža podozrivého z tohto skutku. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie. Obvinenej osobe v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až tri roky.

Potiahol“ peňaženku v košickej nemocnici, už je „v rukách“ polície

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Košice Sever vzniesol  obvinenie za trestný čin krádeže 34-ročnému Michalovi z Košíc (v minulosti viackrát súdne trestanému za majetkovú trestnú činnosť), ktorý pred dvoma dňami (31.12.)  ukradol peňaženku v objekte jednej z univerzitných nemocníc v Košiciach. V peňaženke sa nachádzali osobné doklady, platobné karty, rôzne písomnosti ako aj finančná hotovosť takmer 300 eur.  Bezprostredne po čine policajti zadržali podozrivú osobu aj s „lupom“. Obvinený Košičan, ktorý sa tohto skutku dopustil v „podmienke“ za inú trestnú činnosť, bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročné väzenie.

Bez „vodičáku“ šoféroval opitý, už čelí obvineniu

Poverený príslušník PZ obvinil z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 34-ročného muža z okresu Košice okolie, ktorý včera (1.1.) dopoludnia viedol vozidlo zn. Opel po Rožňavskej ulici v meste Moldava nad Bodvou (okr. Košice okolie), kde ho zastavili a kontrolovali dopravní policajti. Tí vodiča podrobili dychovej skúške, ktorá bola pozitívna s hodnotou 1,34 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,79 promile.  Obvinený muž nie je držiteľom vodičského oprávnenia, bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Za tento skutok mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606