magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 11. až 13.01..2019
@ Aktuálne -> Polícia      Jan 14 2019 - 12:36 GMT

Polícia obvinila matku s dcérou z prechovávania drog, sú stíhané väzobne

Dvom ženám z Košíc hrozí za drogovú trestnú činnosť až 10-ročné väzenie. Policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach vo štvrtok (10.1.2019) pri policajnej akcii zameranej na zadržanie páchateľov drogovej trestnej činnosti zaistili 4 osoby. Dve z nich vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach zadržal a následne obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Cieľom akcie bolo zadržať osoby, ktoré minimálne od júla 2018 páchali drogovú trestnú činnosť na území mesta Košice. Omamné a psychotropné látky s názvom metamfetamín (pervitín) prechovávali v mieste svojho prechodného bydliska. To, či s nimi aj obchodovali, je predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Podľa získaných informácií polícia v priebehu niekoľkých mesiacov operatívne rozpracovala osoby a koncom minulého týždňa zorganizovala policajnú akciu v rôznych častiach mesta. Počas akcie bola vykonaná domová prehliadka a prehliadka nebytových priestorov. Pri domovej prehliadke policajti zaistili vyše 140 konzumentských dávok drogy, schopných ovplyvniť psychiku človeka.

V prípade dokázania viny obvineným osobám, 24-ročnej V.S. a 42-ročnej M.S. z Košíc, ktoré sú stíhané väzobne, hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606