magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 23. a 17. 02..2019
@ Aktuálne -> Polícia      Feb 19 2019 - 02:12 GMT

Požiar na sídlisku

V sobotu (23.2.) v skorých ranných hodinách došlo v jednej z prevádzok na Sídlisku Ťahanovce v Košiciach k požiaru. V čase vzniku požiaru sa už v prevádzke nenachádzali žiadne osoby, ani nebola potrebná evakuácia obyvateľov obytných blokov, nachádzajúcich sa v blízkosti prevádzky. Vec bola na mieste dôkladne zdokumentovaná, okrem zisťovania príčin požiaru a pracovníka kriminalisticko-expertízneho ústavu bol na mieste aj psovod so psom špeciálne vycvičeným na vyhľadávanie akcelerátorov horenia, pričom predbežne cudzie zavinenie vylúčené nebolo. Zaistené stopy boli zaslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie. Predbežná celková škoda bola vyčíslená na 25.000 eur. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci. Bližšie informácie vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné poskytnúť.

Policajti prekazili predaj drog dvom mladíkom z okresu Trebišov

Trebišovskí kriminalisti v spolupráci s príslušníkmi OO PZ Kráľovský Chlmec „klepli po prstoch“ dvom dílerom drog. Zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi obvinil vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Trebišove po vykonaní potrebných procesných úkonov dvoch mladíkov vo veku 23 a 26 rokov (obaja z okresu Trebišov), staršieho obvinil formou účastníctva.

Oboch policajti OO PZ z Kráľovského Chlmca zastavili a kontrolovali v piatok (15.2.) v nočných hodinách, kedy smerovali na osobnom motorovom vozidle zn. VW Bora do jednej z obcí v Trebišovskom okrese za konzumentom. Obchod s drogami im tak prekazili a k predaju nedošlo. Mladší z obvinených po predchádzajúcej výzve policajtom vydal omamné a psychotropné látky, ktoré si zadovážil od doposiaľ nestotožnenej osoby, a to sušenú zelenú rastlinu rodu konope v škatuľke, ktorú prechovával pri sebe pre vlastnú potrebu. Tiež vydal kryštalickú látku v zatavenej striekačke, ktorú si zadovážil za účelom ďalšej distribúcie. Požiadal ho o to mladší z obvinených pre konzumenta, ktorý chcel drogy predať za vopred dohodnutú sumu 100 eur. Podľa predbežnej expertízy v injekčnej striekačke s obsahom kryštalickej látky bola zistená prítomnosť účinnej látky metamfetamínu. Zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť minimálne 6 bežných jednotlivých dávok drogy. Počas prehliadky osobného motorového vozidla policajti zaistili veci súvisiace s omamnými látkami (drvička na sušinu, mikrováha, zatavená plastová striekačka a rôzne skúmavky). Zaistené veci budú podrobené expertíznemu skúmaniu.  

Oboch podozrivých mladíkov z drogovej trestnej činnosti policajti zadržali. Obaja obvinení boli umiestnení do cely policajného zaistenia s podnetom na ich vzatie do väzby, v prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.

 


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606