magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 01. 03..2019
@ Aktuálne -> Polícia      Mar 05 2019 - 05:00 GMT

V piatok bolo v Košiciach rušno, „nespratníci“ na obvineniam nevyhli

V piatok (1.3.) krátko pred 19. hodinou boli hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky a Obvodného oddelenia Policajného zboru Košice Nad jazerom vyslané do jedného z centier pre ľudí bez domova v Košiciach, kde podozrivá osoba po tom, čo sekerou poškodila rôzne zariadenie v areáli centra, sa so sekerou a nožom v ruke mala tam prítomným osobám vyhrážať zabitím.

Po príchode hliadok pohotovostnej motorizovanej jednotky na miesto udalosti sedel podozrivý muž so sekerou a nožom v ruke v areáli centra a naznačoval útok proti policajtom. Výzvy policajtov muž spočiatku nerešpektoval, preto policajti v zmysle zákona o Policajnom zbore využili oprávnenie hrozbu zbraňou a použitie zbrane. Po následných opakovaných výzvach a komunikácii s jedným zo zasahujúcich policajtov muž položil sekeru aj nôž na zem, a od svojho protiprávneho konania upustil. Zasahujúci policajti ho za použitia donucovacích prostriedkov spacifikovali. K zraneniam osôb nedošlo. Muž bol počas vykonávania potrebných procesných úkonov podrobený dychovej skúške s výsledkom 0,82 mg/l alkoholu v dychu (1,71 promile) a umiestnený do cely policajného zaistenia.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Košiciach Nad jazerom 34-ročného Emila z Košíc obvinil z prečinu nebezpečného vyhrážania. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky .

 

V ten istý večer krátko po 21. hodine zasahovali policajti pri jednom z obchodných domov v košickej mestskej časti Západ, kde sa podozrivá osoba snažila rukou zovretou v päsť udrieť poškodeného 24-ročného muža, ten sa však útoku uhol. Pokračovaniu v útoku sa snažila zabrániť ďalšia zo zúčastnených osôb, avšak po tom, čo obaja spadli na zem, podozrivá osoba vytiahla z puzdra nôž, a bodla ním poškodeného (45) do oblasti nohy. Podľa predbežnej lekárskej správy mu boli spôsobené ľahké zranenia.

Bezprostredne po spáchaní skutku podozrivého muža za použitia donucovacích prostriedkov obmedzili na osobnej slobode policajti Obvodného oddelenia Policajného zboru v Košiciach Západ, ktorí ho po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnili do cely policajného zaistenia.

V tomto prípade poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Košiciach Západ 26-ročného Košičana Patrika obvinil z prečinu výtržníctva v jednočinnom súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606