magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 12. 05..2019
@ Aktuálne -> Polícia      May 13 2019 - 13:30 GMT

Prvé tri hokejové dni polícia hodnotí ako pokojné

Krátko pred 15. hodinou sa v piatok v Košiciach otvorili brány Steel Arény, dejiska najväčšieho hokejového šampionátu posledných rokov, a odštartoval sa tak ostrý test niekoľkomesačnej prípravy organizátorov podujatia, realizačných tímov, ale i pripravenosti Policajného zboru.

Počas prvých troch dní hokejových zápasov útvary v pôsobnosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach v súčinnosti s policajtmi z iných miest či špecializovaných útvarov nasadili potrebný a dostatočný počet uniformovaných, ale i neuniformovaných príslušníkov Policajného zboru, ktorí dohliadali nielen na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky v okolí hokejovej arény, ale aj na bezpečnosť samotných návštevníkov športového podujatia. Všetky zložky Policajného zboru, ktoré sa nachádzali v okolí Steel Arény, no i priamo v centre diania hokejových zápasov, vynaložili maximálne úsilie, aby počas sledovania zápasov, počas presunu pred a po zápase, no i počas osláv víťazstiev jednotlivých mužstiev, zabezpečili bezpečnosť návštevníkom i občanom mesta Košice.

Prvé tri hracie dni nepriniesli žiadny mimoriadny incident, ktorý by narušil alebo obmedzil priebeh hokejových zápasov.

Sklamanie zažili fanúšikovia, ktorí si prostredníctvom rôznych internetových portálov zakúpili lístky, a po príchode do Steel Arény zistili, že sú falošné. Pôvod doteraz desiatich takýchto lístkov už príslušní policajti preverujú.

Vstup osôb na hokejový šampionát je od prvého zápasu kontrolovaný organizátormi podujatia. Vďaka spolupráci s colným úradom sú tieto kontroly ešte rýchlejšie a dôslednejšie, a aj vďaka nim sa na štadión nedostane nič, čo na športové podujatie v žiadnom prípade nepatrí. Polícia však naďalej apeluje na všetkých návštevníkov, aby sa k hokejovej aréne dostavili s dostatočným časovým predstihom, a to minimálne 2 hodiny vopred. Obrovské množstvo fanúšikov môže dobu kontroly predĺžiť.

Pred ale i medzi jednotlivými zápasmi policajti vykonávajú pedantné pyrotechnické prehliadky. Aj vďaka nim sa fínskemu fanúšikovi podarilo vrátiť zabudnutú príručnú batožinu s osobnými dokladmi, ktorá bola nájdená po ukončení prvého hokejového zápasu na tribúne pre divákov. Pred vrátením sa však batožina nevyhla dôkladnej pyrotechnickej prehliadke, ktorá v nej žiadny podozrivý predmet neodhalila. Iný fínsky fanúšik stratil doklady, vďaka perfektnej spolupráci jednotlivých policajných zložiek sa muž tešil, že sa vyhol zdĺhavému vybavovaniu náhradných dokladov.

Policajti svoju pozornosť sústreďujú aj na dôležité dopravné uzly, kde dochádza k zvýšenej koncentrácií a pohybu návštevníkov mesta, a to najmä autobusovú a železničnú stanicu a letisko. Počas prvých hracích dní neboli zaznamenané žiadne výtržnosti ani počas jazdy vlakom Macejko, ktorým sa fanúšikovia premiestňujú z rôznych kútov našej republiky.

Dopravní policajti doposiaľ nezaznamenali žiadne kolízie v cestnej premávke, ktoré by mali súvis obmedzením dopravy, prípadne uzávierkou niektorých ulíc a križovatiek. Je to nevyhnutnosť, ktorú si hokejový šampionát vyžaduje. Úlohou policajtov je zabezpečiť nielen plynulý prechod návštevníkov k hokejovej aréne, ale zároveň aj bezproblémový presun rezidentov, bývajúcich v okolí arény, do pohodlia svojich domovov, pričom to, či skutočne ide o rezidentov, policajti kontrolujú. Naďalej dávame do pozornosti záchytné parkoviská, ktoré mesto Košice pripravilo v spolupráci s obchodnými centrami, a v prípade, ak cieľom vodičov nie je centrum mesta, odporúčame využiť vonkajší okruh mesta.

 

Bezpečnosť je v čase konania majstrovstiev sveta v hokeji prioritou, ktorú si predsavzali naplniť nielen organizátori podujatia, ale i Policajný zbor. Policajti preto budú i naďalej v čo najväčšom počte napĺňať heslo „Pomáhať a chrániť“, aby si návštevníci po ukončení hokejového šampionátu mohli povedať, že zažili neopakovateľnú športovú atmosféru a videli krásne a bezpečné mesto. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606