magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 08. a 05. 01..2020
@ Aktuálne -> Polícia      Jan 13 2020 - 05:55 GMT

Nožom zaútočil na svoju manželku. Zachránil ju syn

K takmer ďalšej rodinnej tragédii došlo v utorok (7.1.) v jednom z rodinných domov v obci Vrbnica (okr. Michalovce). S úmyslom usmrtiť svoju 40-ročnú manželku vošiel 57-ročný muž s kuchynským nožom v ruke za poškodenou ženou do spálne, a najmenej trikrát sa ju pokúsil bodnúť do oblasti hrudníka a brucha, pritom sa jej neustále vyhrážal zabitím a kričal, že pôjde do pekla. Poškodená žena sa voči útoku aktívne bránila, v dôsledku čoho utrpela viaceré rezné poranenia na obidvoch rukách. Muž vo svojom útoku neprestával až do chvíle, kým do spálne nevošiel ich syn, ktorému sa podarilo otca odstrčiť a vytrhnúť mu z ruky nôž. Vďaka synovej pohotovej reakcii sa poškodenej podarilo vybehnúť zo spálne a vlastnou intenzívnou obranou si ochrániť život a zdravie.

57-ročný Peter bol bezprostredne po spáchaní skutku obmedzený na osobnej slobode a po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnený do cely policajného zaistenia. Žena bola ošetrená zdravotníckym personálom a podľa predbežnej lekárskej správy utrpela, našťastie, iba ľahké zranenia.

Keďže muž svoj útok smeroval na životne dôležité orgány a v tomto prípade išlo aj o útok na chránenú osobu, vec z dôvodu vecnej príslušnosti prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý po zhromaždení a vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov 57-ročného Petra obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu. Krajský policajný vyšetrovateľ zároveň na obvineného, ktorému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na dvadsať až 25 rokov, alebo trest odňatia slobody na doživotie, spracoval podnet na vzatie do väzby.


05.01.

Na dvore rodinného domu v Trebišove sa odohrala tragédia

Rok 2020, ktorý sa ešte iba pomaličky rozbieha, priniesol hneď vo svojom úvode tragédiu v jednej z trebišovských rodín. Ako v nedeľu (5.1.) krátko po 13. hodine na tiesňovú linku 158 oznámil ženský hlas, po predchádzajúcich obojstranných slovných nezhodách a neskôr aj obojstrannom fyzickom konflikte, vzal 33-ročný syn kuchynský nôž, za pomoci fyzickej sily vytlačil poškodeného, 57-ročného otca, z vnútorných priestorov domu na terasu, a tam ho ostrou časťou noža bodol do oblasti stehna. 

Na miesto sa ihneď dostavili policajti, no podozrivý muž sa už na mieste činu nenachádzal. Okamžite bolo preto po ňom vyhlásené pátranie. Poškodeného muža prevzali do svojej opatere záchranári a policajti miesto udalosti dôkladne zadokumentovali, stopy i kuchynský nôž zaistili a zaslali na kriminalisticko-expertízne skúmanie. 

Keďže podľa predbežného vyjadrenia lekárov utrpel poškodený muž zranenia s predbežnou dobou liečenia viac ako 42 dní, z dôvodu vecnej príslušnosti vec na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. 

Krátko po 21.45 hodine bolo z trebišovskej nemocnice oznámené, že 57-ročný Trebišovčan zraneniam, ktoré utrpel, žiaľ, podľahol. Z tohto dôvodu trebišovský vyšetrovateľ skutok prekvalifikoval na zločin zabitia.

Podozrivý 33-ročný muž bol zadržaný a obmedzený na osobnej slobode krátko pred 2. hodinou ráno michalovskými „PMJ-čkarmi“ v obci Lastomír. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol eskortovaný do Trebišova a umiestnený do cely policajného zaistenia. Trebišovský policajný vyšetrovateľ 33-ročného Trebišovčana Jozefa obvinil zo zločinu zabitia a zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na deväť až 12 rokov. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606