magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 18.02. 2021
@ Aktuálne -> Polícia      Feb 22 2021 - 03:09 GMT
Muž unikal pred policajtmi, nezastavili ho ani varovné výstrely
 
V stredu (17.2.) krátko po 01.00 hodine v noci viedol 23-ročný Košičan, ktorý má zadržaný vodičský preukaz, osobné motorové vozidlo zn. Nissan Micra po košickom sídlisku Nad jazerom. 
Keď zbadal policajnú hliadku, spomalil a zabočil na autoumyvárku, oku policajtov však neunikol. Policajti ho vyzvali, aby predložil doklady potrebné k vedeniu vozidla a podrobil sa dychovej skúške, to však Košičan odmietol. Muž nereagoval na žiadne výzvy policajtov, odmietal úkony, na ktoré bol opakovane vyzývaný, protestne sedel vo vozidle a pri pokusoch o jeho predvedenie začal kopať do policajta. Po chvíli sa mu dokonca podarilo s autom ujsť, na čo zakročujúci policajti reagovali použitím varovného výstrelu do vzduchu. Vozidlo však ani napriek tomu nezastavilo, počas jazdy zo strany na stranu zachytilo aj stĺp osvetlenia autoumyvárky. Preto jeden z policajtov namieril a vystrelil na pneumatiky, v dôsledku čoho sa vozidlo zastavilo. Hoci muž naďalej kládol aktívny odpor, príslušníci Policajného zboru ho za použitia donucovacích prostriedkov z auta vytiahli.
Počas prehliadky vozidla bolo nájdené igelitové vrecúško s obsahom bielej kryštalickej látky, nezisteného množstva a druhu, ale aj plynová pištoľ. Veci boli zaistené a zaslané na kriminalistickú expertízu. Keďže sa muž odmietol podrobiť dychovej skúške, na zistenie prítomnosti omamných alebo psychotropných látok mu bol odobratý biologický materiál. 
Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol muž zo zadržania prepustený, avšak po výsledkoch kriminalisticko-expertízneho skúmania bude rozhodnuté o ďalšom postupe vo veci. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Košice Nad jazerom v súvislosti s týmto prípadom začal trestné stíhanie pre trestný čin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. 
17. 02.
„Daj mi len papierové“ povedal a namieril na ňu zbraň
Polícia sa obracia na širokú verejnosť so žiadosťou o pomoc. V prípade, ak ste sa v sobotu okolo 20. hodiny nachádzali v blízkosti jednej z predajní na Komenského ulici v Košiciach a v jej blízkosti ste videli osobu, cca 180 cm vysokú, s čiernym ruksakom na chrbte,  prípadne viete podať relevantné informácie o smere pohybu tejto osoby, oznámte to na najbližšom oddelení Policajného zboru, prípadne telefonicky na známom bezplatnom telefónnom čísle 158, alebo prostredníctvom oficiálnej stránky na Facebooku Polícia SR – Košický kraj.
Doposiaľ nestotožnený páchateľ v sobotu večer vošiel do predajne, pri predajnom pulte namieril na predavačku predmet v tvare krátkej guľovej zbrane, a so slovami „Daj mi len papierové“ jej podal igelitové vrecko. Potom, ako mu predavačka vydala takmer 500 eur, k svojej požiadavke pridal ešte mobilný telefón. K zraneniu predavačky nedošlo. 
Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin lúpeže a po páchateľovi tohto skutku intenzívne pátra.
 
  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606