magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 19.10.2021
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 20 2021 - 08:33 GMT
Čelná zrážka v michalovskom okrese si vyžiadala život mladého vodiča, polícia apeluje na zodpovednosť vodičov
 
Včera (19.10.) okolo 14,00 došlo za obcou Moravany časť Lučkovce v michalovskom okrese k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej, žiaľ, vyhasol život 33-ročného vodiča osobného vozidla.
 
 Podľa doterajších zistení 33-ročný vodič osobného motorového vozidla zn. Citroen C3 viedol vozidlo v smere od obce Moravany na obec Rakovec nad Ondavou, pričom z doposiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismernej časti vozovky, kde sa čelne zrazil s oproti idúcim nákladným motorovým vozidlom zn. Fiat Ducato, ktoré viedol 63-ročný vodič. Po náraze obe vozidlá odhodilo mimo vozovku.
Pri dopravnej nehode vodič vozidla zn. Citroen utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Vodič vozidla zn. Fiat Ducato podľa predbežnej lekárskej správy utrpel ťažké zranenia, s dobou liečenia nad 42 dní. Jeho spolujazdec sa pri dopravnej nehode podľa predbežnej lekárskej správy zranil ľahko, s dobou liečenia 12 dní.
Požitie alkoholických nápojov alebo iných omamných látok bude u nebohého vodiča zisťované pri pitve. Vodičovi vozidla zn. Fiat Ducato bol odobratý biologický materiál na toxikologické vyšetrenie.  
Pri dopravnej nehode vznikla na vozidlách škoda predbežne vyčíslená na 17.000 eur.
Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala a v tejto súvislosti bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a prečin ublíženia na zdraví.
Bližšie okolnosti, presná príčina dopravnej nehody a miera zavinenia jej účastníkov, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. 
 
Zvýšte opatrnosť na cestách, sledujte situáciu okolo seba, jazdite bezpečne a zodpovedne !
 
Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali zodpovedne a chránili si to najcennejšie, svoj život a zdravie. Aby dodržiavali dopravné predpisy, plne sa venovali vedeniu vozidla, zbytočne neriskovali a sledovali situáciu v cestnej premávke. Opatrnou a zodpovednou jazdou vodičov sa v mnohých prípadoch dá predísť tragédiám a kolíziám na cestách. 
 
  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606