magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

“Máme radi prírodu – znižujeme odpady”...
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Jun 03 2003 - 04:52 GMT
... je názov 1. ročníka súťaže v kreslení žiakov I. stupňa základných škôl, ktorú vyhlásila Spoločnosť priateľov Zeme a nad ktorou prevzal záštitu p. Rudolf Bauer – Predseda Košického samosprávneho kraja.

“Cieľom súťaže bolo prostredníctvom rozprávky o vratnej fľaške Maťke a nevratnej Elenke, hravou formou prebudiť u detí pozitívny vzťah k prírode so zameraním na potrebu znižovania produkcie odpadov, používaním vratných obalov” uviedla Daniela Ďurašová, organizátorka súťaže. Žiaci tak mohli na základe svojej fantázie a za pomoci farbičiek a štetcov vyjadriť svoje nápady ako chrániť životné prostredie.

Do súťaže sa zapojilo 6 000 žiakov I. stupňa z 35 základných škôl Košíc, Prešova a ich okolia. Výberová komisia zložená z osobností kultúrneho, športového a spoločenského života vyhodnotila 80 najkrajších prác, ktoré budú ocenené.

Celá akcia vyvrcholí na Medzinárodný deň životného prostredia - 5.júna 2003 o 10.00 hod., kedy sa v priestoroch Východoslovenskej galérie v Košiciach uskutoční vernisáž výstavy 500 najkrajších detských prác, ktorá bude spojená s vyhodnotením súťaže a dražbou.

Finančný výťažok dražby Spoločnosť priateľov Zeme použije na realizáciu environmentálnych projektov a aktivít na základných školách.

Program otvorenia výstavy bude moderovať Marietta Žigalová – absolútna majsterka sveta a majsterka Európy vo fitnes.

Najkrajšie detské práce si môžu prezrieť rodičia, ale aj široká verejnosť od 5. do 15.júna 2003, denne od 10.00 do 18.00 hod. v priestoroch Východoslovenskej galérie na Hlavnej 27 v Košiciach.

Radoslav Plánička
Spoločnosť priateľov Zeme
pošt. adresa: P.O.BOX H-39, 040 01 Košice
kanc. Alžbetina 53, Košice, tel./fax: 055 / 677 1 677
e-mail: spz@changenet.sk   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606