magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Mesto neprijalo predložený návrh na speňaženie lesov
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Mar 02 2004 - 03:12 GMT
(Magistrát mesta Košice – tlačová správa) -- Na včerajšej porade vedenia mesta bola uzavretá verejná obchodná súťaž na speňaženie mestských lesov. Na základe odporúčania komisie primátor Zdenko Trebuľa listom oznámil uchádzačovi, že predložený návrh v rámci súťaže mesto neprijíma.

Komisia posúdila predložený návrh transformácie obchodnej spoločnosti Mestské lesy s. r. o. na akciovú spoločnosť v dvoch alternatívach, ako aj jeho doplnenie predložené na základe výzvy mesta. S poľutovaním skonštatovala, že ani po výzve na doplnenie predloženého návrhu, od ktorého sme očakávali predloženie výhodnejšej ponuky, nesplnil uchádzač očakávania v súlade s podmienkami súťaže. O zmluve o vstupe spoločnosti ako partnera do akciovej spoločnosti alebo o dlhodobom prenájme majetku sa teda nebude rokovať.

Vzhľadom na to, že mesto v súčasnosti očakáva zlepšenie úverových podmienok, otázka získania zdrojov zo speňaženia lesov nie je taká naliehavá. V prípade speňaženia mestských lesov preto môže mesto zodpovedne zvažovať ďalšie kroky bez časového tlaku.

Aj v budúcnosti bude s mestskými lesmi narábať ako so strategickým majetkom a bude sa snažiť zapojiť výnosy z tohto majetku do iných projektov, ktoré môže iniciovať, byť v nich partnerom, prípadne realizovať ich samostatne. V tomto prípade, keď lesy naďalej ostávajú majetkom mesta, ostáva mestu aj možnosť vstupu do procesu ich efektívnejšieho využívania. Má voľné ruky, pretože v prípade vytvorenia akciovej spoločnosti, alebo prenájmu by mesto muselo o všetkých ďalších krokoch rokovať s partnerom. Z dlhodobého hľadiska považuje preto vedenie mesta takýto spôsob uzavretia súťaže za najvýhodnejší.

Zuzana Bobriková, hovorkyňa MMK   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606