magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

XXXVI. ABOVSKÉ FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI
@ Kultúra -> Oznamy      Jun 15 2004 - 03:18 GMT

Warning: file(/home/marek/cassovia/news/15062004/INDEX): failed to open stream: No such file or directory in /raid/cassovia/photoset.inc.php on line 25
(Košické osvetové stredisko – tlačová správa) – KOŠICKÉ OSVETOVÉ STREDISKO a OBECNÝ ÚRAD ROZHANOVCE pozývajú na XXXVI. ABOVSKÉ FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI ROZHANOVCE 2004 pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja RNDr. Rudolfa Bauera. Akcia sa uskutoční 27. júna 2004 v Amfiteátri Rozhanovce.

PROGRAM:


10.00- SLÁVNOSTNÁ SVÄTÁ OMŠA

v rímsko-katolíckom kostole v Rozhanovciach
účinkujú: Alena Tóthová a rímsko-katolícky ženský spevácky zbor z Rozhanoviec,
Veronika a Peter Kentošovci z Košíc, folklórna skupina KRASŇANKA z Košíc – Krásnej a VINICA z Košíc - Myslavy
Príprava programu: Ing. Veronika Kentošová

13.00- IDZEME, IDZEME
sprievod folkloristov po obci
účinkujú: domáce a zahraničné folklórne kolektívy na čele s dychovou hudbou
HORNÁD z Trsteného pri Hornáde
Príprava a realizácia: Mgr. Helga Tomondyová

14.00 – Slávnostné otvorenie Abovských folklórnych slávností Rozhanovce 2004
v areáli amfiteátra
PRIVÍTANKA
uvítacie vystúpenie detského folklórneho súboru ROZHANOVSKÝ VENČEK
z Rozhanoviec
Príprava programu: Mgr. Jarmila Biačková

14.10 - ČÁRY, MÁRY, HRKÁLKY
detský program sólistov spevákov, inštrumentalistov, speváckych skupín a ľudových hudieb
účinkujú: Erika a Michal Kentošovci, Daniela Štarková, Richard Hritz, Silvia Miľová, detský folklórny súbor VIGANČEK a detská ľudová hudba BERNOLÁK
z Košíc, detský folklórny súbor ROZMARING - SARJ zo Sene
Scenár a réžia: Lenka Adzimová

14.45 - Z TRUHLICE NAŠICH MATERÍ

program sólistov spevákov, speváckych a folklórnych skupín abovského regiónu
účinkujú: domáci sólisti speváci:
Božena Pekľanská a Vincent Vasiľ z Rozhanoviec
detský ľudový rozprávač: Matúš Vangor z Rozhanoviec
víťazi speváckej súťaže „Na košickej turňi“: Soňa Rudňanská, mužská spevácka skupina POĽANA z Košíc, ženská spevácka skupina KRASŇANKA z Košíc – Krásnej
víťazi speváckej súťaže „Dargovská ruža“ : Imrich Molnár z Valalík, mužská spevácka skupina z Trsteného pri Hornáde
folklórne skupiny: VINICA z Košíc – Myslavy, JARABINKA z Trsteného pri Hornáde
a hosťujúca folklórna skupina ZAMUTOVČAN zo Zámutov
Scenár a réžia: Michal Noga

16.15 - SPOLOČNE V EURÓPE

záverečný program domácich a zahraničných folklórnych súborov
účinkujú: Folklórny súbor BORIEVKA pri Vojenskej leteckej akadémii gen. M. R. Štefánika Košice, BÜKKSZENTKERESZTI NÉPTÁNC EGYÜTTES, člen klubu ochrany tradícií predkov pri Slovenskej menšinovej samospráve Bükkszentkereszt z Maďarska, zespól tańca ludowego POGÓRZANIE pri Stredisku kultúry Miejsce Piastowe z Poľska a HEGYALJA NÉPIEGYÜTTES pri Osvetovom stredisku Kosutha Lajosa Sátoraljaújhely z Maďarska
Scenár a réžia: Ing. Veronika Kentošová a Mgr. Helga Tomondyová

18.15 - Žrebovanie tomboly
Program moderuje: Iveta Vaculová

19.00 - ŠČAMBA ZABÁVA ROZHANOVCE
účinkuje: hudobno-zábavná skupina ŠČAMBA z Trsteného pri Hornáde

Sprievodné podujatia:

14. jún pondelok Rozhanovce, kultúrny dom
17.00 –
pozvánka pre Rozhanovčanov na Abovské folklórne slávnosti - vystúpenie detského folklórneho súboru ROZHANOVSKÝ VENČEK z Rozhanoviec
Príprava programu: Mgr. Jarmila Biačková

23. jún streda Košice
15.00 – 17.00 TANCUJEME, SPIEVAME, VŠETKÝCH POZÝVAME
pozvánka pre Košičanov do Rozhanoviec - vystúpenie detí v pešej zóne a na pódiu
pri Dolnej bráne v Košiciach
účinkujú: Erika a Michal Kentošovci a detský folklórny súbor ČARNIČKA z Košíc
Príprava programu: Iveta Tóthová

25. jún piatok Košice, Technické múzeum
16.00
- otvorenie krajskej súťažnej výstavy amatérskej fotografie AMFO a DIAFOTO
Príprava a realizácia: Andy Gore

26. jún sobota Valaliky, kultúrny dom
18.00 -
vystúpenie folklórneho súboru POGÓRZANIE z Miejsca Piastowego z Poľska
Realizácia: Obecný úrad Valaliky
Seňa, kultúrny dom
18.00 -
vystúpenie folklórneho súboru HEGYALJA zo Sátoraljaújhely z Maďarska
Realizácia: Obecný úrad a Miestne kultúrne stredisko Seňa

Košice, Domov dôchodcov, Garbiarska 4
17.30 -
vystúpenie folklórneho súboru BÜKKSZENTKERESZT z Maďarska
Realizácia: Domov dôchodcov, Garbiarska 4, Košice

27. jún nedeľa Rozhanovce
9.00 - 19.00 ŠIKOVNÉ RUKY

výstava výšiviek z Rozhanoviec v priestoroch Obecného úradu
Príprava a realizácia: Milena Česláková

13.30 - 19.00 ĽUDOVÉ REMESLÁ
ukážky tradičných ľudových remesiel spojených s predajom v areáli amfiteátra,
predstavia sa maďarskí ľudoví remeselníci z ľudovo – umeleckého spolku Fügedi
Márta z Miškolca, predvedú prácu s drevom, kožou, korálkami a textilom a
v „Detskom dome remesiel“ si budú môcť deti vyskúšať jednotlivé techniky Príprava a realizácia: Andy Gore   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606