magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Takmer 95-% vlastníkom Inžinierskych stavieb je Myria Assets B.V. Amstelwen
@ Aktuálne -> Služby      Jul 14 2004 - 02:09 GMT
Košice 13. júla (TASR) - Novým vlastníkom 94,67-% akcionárskeho balíka podniku Inžinierske stavby (IS), a. s., Košice sa pondelkovým prevodom na Burze cenných papierov v Bratislave (BCPB) stala holandská spoločnosť Myria Assets B.V. Amstelwen. Rozhodujúcim akcionárom IS bola doteraz finančná skupina Istrokapitál.

Podľa právneho zástupcu nového vlastníka majoritného podielu IS Martina Keltoša jej 100-% vlastníkom britská spoločnosť FB Finance Ltd. so sídlom v Londýne. Ako spresnil, firma je súčasťou holdingu zaoberajúceho sa investíciou do developerských činností v stavebníctve a investíciami na akciovom trhu. Za 438 252 akcií IS zaplatí nadobúdateľ 676,493 milióna Sk. Je to jej prvá investícia na Slovensku.

Pre holandskú spoločnosť je to portfóliová investícia do akcií, pričom o tri - štyri roky má záujem ich speňažiť.

"Zámerom spoločnosti Myria Assets B.V. je nadobudnúť do konania valného zhromaždenia 2. augusta 97 % akcií, " uviedol ďalej Keltoš stretnutí s novinármi. Vo finančnom vyjadrení to bude predstavovať objem zhruba 700 miliónov Sk. Podľa jeho slov sa Myria Assets rozhodla vstúpiť do IS kvôli priaznivým ekonomickým ukazovateľom a podnikateľskému prostrediu na Slovensku a taktiež výhodným daňovým zákonom.

Vzhľadom na výlučne finančné zámery investora sa neočakáva otvorenie zastúpenia Myria Assets B.V na Slovensku, ani dosadenie jej zástupcu do orgánov IS. "Radi by sme zachovali kontinuitu riadenia a vedenia Inžinierskych stavieb," konštatoval zástupca nového vlastníka.

Podľa súčasného predsedu predstavenstva Miroslava Remetu hoci sa o vstup do IS zaujímalo viacero významných investorov z oblasti stavebníctva, o predaji rozhodla najvyššia cena. Potvrdil, že medzi Istrokapitálom a novým vlastníkom boli podpísané viaceré zmluvné vzťahy. Okrem iného predpokladajú spoluprácu na kontinuite a manažmente riadenia IS. Očakáva sa však zoštíhlenie orgánov spoločnosti. Novým šéfom predstavenstva IS a zároveň generálnym riaditeľom by mal byť súčasný riaditeľ Jaroslav Jarábek. Remetu by malo augustové valné zhromaždenie potvrdiť vo funkcii predsedu dozornej rady.

Inžinierske stavby, a. s., v Košiciach za účtovné obdobie roku 2003 vygenerovali kladný hospodársky výsledok 18,2 milióna Sk. Zisk medziročne vzrástol o 11,5 milióna Sk. Výroba predstavovala sumu viac ako 2,86 miliardy Sk.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606