magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Únia miest požaduje znovnoprávnenie v procese privatizácie teplární
@ Aktuálne -> Služby      Sep 10 2004 - 02:42 GMT
Spišská Nová Ves (TASR) - Zrovnoprávnenie v procese uvažovanej transformácie teplárenských zariadení vyčlenených energetických závodov v Bratislave, Košiciach, Trnave, Zvolene, Martine a Žiline s ostatnými mestskými samosprávami požaduje Únia miest Slovenska, ktorej rozšírené prezídium rokovalo včera v Spišskej Novej Vsi.

V prijatom vyhlásení prítomní zdôraznili, že v nedávnom období boli zverejnené vyhlásenia prezidenta Fondu národného majetku (FNM) Jozefa Kojdu i podpredsedu vlády a ministra hospodárstva Pavla Ruska o tom, že sa opätovne uvažuje o privatizácii 51 % akcií teplárenských spoločností s výnimkou žilinskej, u ktorej sa má preskúmať možnosť zmeny vlastníckych vzťahov k čerpaniu schváleného grantu z programu ISPA.

"Sme znepokojení týmto postupom a opätovne naliehavo vyzývame ministra hospodárstva a podpredsedu vlády Pavla Ruska, prezidenta Fondu národného majetku Jozefa Kojdu i všetkých členov vlády a lídrov koaličných strán, aby zvážili a prehodnotili toto rozhodnutie a zrovnoprávnili dotknuté mestá s ostatnými mestskými samosprávami na Slovensku," uvádzajú ďalej. Prostriedky získané z privatizácie teplární by predstavovali iba minimálne zlomkové zníženie štátneho dlhu. Naopak, 100-% prevod majetku teplární na dotknuté mestá by bol najlepším riešením pre obyvateľov i celú spoločnosť.

Prítomní konštatovali tiež pretrvávajúce problémy a deficit finančných zdrojov najmä v oblasti školstva, školských a sociálnych zdravotníckych zariadení, dopravy a opatrovateľskej služby a spomalenie procesu transformácie vodární a kanalizácií na východe Slovenska.

Rozšírené prezídium sa zaoberalo aj činnosťou a hospodárením Únie miest Slovenska, účasťou jej zástupcov a expertov na legislatívnom procese, rozvojom informačných systémov, cezhraničnou spoluprácou a ďalšími témami.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606