magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 14. Dec 2017,  meniny má
Podľa SDKÚ napätý rozpočet v Košiciach spôsobuje veľa mestských častí a dlhy
@ Aktuálne -> Verejná správa      Jan 17 2005 - 08:05 GMT
Košice (TASR) - Nedostatok finančných prostriedkov v rozpočte mesta Košice nespôsobuje iba veľký počet mestských častí, ale predovšetkým zadlženosť mesta a nemalé finančné čiastky určené na dlhovú službu.

Tvrdia to členovia mestského Koordinačného výboru SDKÚ v Košiciach a zároveň poukazujú na fakt, že zadlženosť mesta spôsobilo "neprezieravé čerpanie nevýhodných úverov v minulosti pod vedením primátora Rudolfa Schustera".

Podľa podpredsedu výboru Alfonza Tkáča narýchlo prijímané všeobecne záväzné nariadenie a Štatút mesta zapríčinila neochota poslancov NR SR za KDH podporiť pozmeňovací návrh zákona o miestnych daniach, ktorý mal posunúť jeho účinnosť o rok. Podľa košických unionistov by tak vznikol priestor na potrebné organizačné zmeny a prípravu legislatívy o meste Košice. "Dôsledkom je okrem chaosu aj predpokladaný nárast nákladov mesta na správu daní o 30 miliónov korún," konštatuje Tkáč. V súvislosti s prechodom kompetencií medzi mestom a mestskými časťami SDKÚ viní primátora Zdenka Trebuľu z toho, že sa nechcel dohodnúť so starostami tak ako jeho bratislavský kolega.

Členovia SDKÚ budú podľa Tkáča hľadať podporu v celom spektre politických strán, aby v najbližšom období pripravili novelizáciu zákona o meste Košice s menším počtom mestských častí a poslancov.

Mesto Košice s 242 tisíc obyvateľmi je v súčasnosti rozdelené na 22 mestských častí. Tamojšie Mestské zastupiteľstvo tvorí 80 poslancov.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606