magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 18. Dec 2017,  meniny má
Trebuľa sa rozhodol nepodpísať uznesenie o rozpočte Košíc na rok 2005
@ Aktuálne -> Verejná správa      Jan 18 2005 - 08:37 GMT
Košice (TASR) - Primátor Košíc Zdenko Trebuľa sa včera rozhodol, že nepodpíše uznesenie o rozpočte mesta na rok 2005, ktoré prijalo Mestské zastupiteľstvo (MZ).

Rozhodol sa tak na základe analýzy odborných referátov Magistrátu mesta Košice i vlastnej analýzy, uviedol pre TASR. Podľa jeho slov je uznesenie pre mesto v mnohých častiach nevýhodné a niektoré ustanovenia sú v rozpore s platnou legislatívou. Do najbližšieho riadneho rokovania Mestského zastupiteľstva budú preto Košice v rozpočtovom provizóriu.

Mierne prebytkový rozpočet s príjmami a výdavkami na úrovni vyše 2,08 miliardy korún schválilo Mestské zastupiteľstvo v Košiciach 13. januára. Prijímanie zásadného dokumentu v živote mesta sprevádzalo napätie. Poslanci totiž nerokovali o "magistrátnom" návrhu, ktorý odobrila v pondelok mestská rada. Odsúhlasili návrh pravicovej koalície, o ktorom sa primátor Zdenko Trebuľa a opoziční poslanci dozvedeli až na rokovaní, čo hodnotia ako porušenie rokovacieho poriadku.

Primátor podľa vlastných slov zostal z toho, čo predstaviteľ návrhovej komisie čítal, šokovaný. "Doniesli to ráno, ale bola to len verzia s tabuľkovou časťou. Návrh na uznesenie som nevidel, absolútne som nemal informácie. Počudovanie vyjadril primátor napríklad nad návrhom zrušiť Útvar hlavného architekta. V čase, keď prichádzajú do Košíc zahraniční investori a bude potrebné pripravovať pre nich podmienky, to považuje za podobnú chybu, akú urobilo mesto Bratislava.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606