magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vodič BMW zavinil neprimeranou jazdou pod vplyvom alkoholu smrť 19-ročnej ženy
@ Aktuálne -> Doprava      Mar 14 2005 - 02:01 GMT
Michalovce (TASR) - Neopatrná jazda 35-ročného vodiča z okresu Sobrance, jazdiaceho pod vplyvom alkoholu, zapríčinila v sobotu smrť 19-ročnej mladej ženy.

K dopravnej nehode došlo na štátnej ceste v katastri obce Závadka v Michalovskom okrese krátko pred pol treťou ráno. Podľa informácií Oľgy Lukáčovej z Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach vodič jazdiaci na BMW neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky, ani svojim schopnostiam a na zľadovatenej vozovke dostal šmyk. Narazil do stĺpu elektrického vedenia a následne do zastávky SAD.

Pri nehode 19-ročná spolujazdkyňa utrpela zranenia, následkom ktorých po prevoze do nemocnice v Michalovciach podľahla. Druhá, 21-ročná spolujazdkyňa utrpela zranenia, z ktorých sa bude liečiť šesť mesiacov.

Vodičovi pri dychovej skúške namerali v krvi 1,2 promile alkoholu. Vyšetrovateľ mu vzniesol obvinenie pre trestný čin ublíženia na zdraví a pre trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykových látok.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606