magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Poradcom pri privatizácii bratislavského a košického letiska bude konzorcium
@ Aktuálne -> Doprava      Mar 30 2005 - 03:20 GMT
Bratislava (TASR) - Poradcom pri privatizácii bratislavského Letiska M. R. Štefánika - Airport Bratislava, a. s., (BTS) a spoločnosti Letisko Košice - Airport Košice, a. s., bude konzorcium Meinl Bank AG, SH&E Limited a DLA Weiss-Tessbach Rechtsanwälte GmbH.

"Odborná výberová komisia oslovila sedem uchádzačov, z ktorých piati predložili konkrétne ponuky. Z nich najlepšie splnilo výberové kritériá spomínané konzorcium," informoval hovorca ministra dopravy Tomáš Šarluška. Jeden z účastníkov tendra, ktorý sa uskutočnil podľa zákona o verejnom obstarávaní podľa Šarlušku podal námietku, následne ju však stiahol.

"Predmetom poradenskej činnosti budú privatizačné, finančné, právne a organizačno-poradenské služby v procese privatizácie, ako aj súvisiace činnosti," skonštatoval hovorca. Zmluva s poradenským konzorciom by podľa neho mala byť podpísaná v najbližších dňoch.

Privatizácia majetkovej účasti štátu na podnikaní bratislavského a košického letiska, resp. pri prenechaní riadenia týchto spoločností tretím osobám by mala byť ukončená do konca tohto roka.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606