magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V KSK sa prvom kole uchádza o európske zdroje na renováciu obcí 113 projektov
@ Aktuálne -> Verejná správa      Mar 31 2005 - 01:40 GMT
Košice (TASR) - O podiel z piatich miliónov eur nenávratnej finančnej pomoci z fondov Európskej únie, určených na renováciu a rozvoj obcí v Košickom samosprávnom kraji, sa v prvom kole uchádza 113 projektov.

Najviac projektov prišlo z okresov Košice okolie, Trebišov a Michalovce, informovala novinárov riaditeľka Úradu KSK Rozália Múdra.

KSK môže financie z fondov EÚ, určené na zlepšenie infraštruktúry tamojšieho vidieka, použiť do konca roka 2006. Ďalšie projekty úrad prijíma priebežne. Uzávierka 2. kola bude 30. septembra. Objem finančných prostriedkov určených pre všetky slovenské kraje predstavuje 35 miliónov eur.

Ako Múdra spresnila, z programu na zlepšenie infraštruktúry vidieka môžu byť finančne podporené dva typy aktivít. Pri neinvestičnej aktivite A môžu obce získať prostriedky na prípravu Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja (PHSR) a Územno-plánovacej dokumentácie (ÚPD). Dokumenty sú potrebné, aby sa obce mohli uchádzať o ďalšie prostriedky z fondov EÚ. V rámci tejto aktivity zaevidovali 61 projektov.

Investičná aktivita B sa týka rekonštrukcií a môže z nej byť podporená napríklad obnova miestnych komunikácií, zriadenie cyklistických chodníkov či rekonštrukcia verejného osvetlenia, prípojok kanalizácie, vodovodu a plynovodu. V rámci tejto aktivity bolo KSK doručených 46 projektov.

Ďalších šesť projektov došlo bez zatriedenia. Kam patria, bude zrejmé až po otvorení obálok výberovou a hodnotiacou komisiou.

KSK po uzavretí prvého kola 28. februára požiadal ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja ako riadiaci orgán celého operačného programu Základná infraštruktúra, o súhlas so začatím formálnej kontroly projektov. Po doručení odpovede začne komisia projekty posudzovať.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606