magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

K Medzinárodnému dňu detskej knihy venujte deťom Hrdzavú Reu

Agentúra K predstaví nové dielo spisovateľky Evy Hajdu
@ Kultúra -> Literatúra      Apr 01 2005 - 07:55 GMT

Medzinárodný deň detskej knihy – 2. apríl – oslávia Košice verejnou prezentáciou knihy určenej najmladším čitateľom. Hrdzavá Rea a veterný kráľ je fantazijný rozprávkový príbeh, ktorý rozpráva o vine, krivde a neprávosti a spravodlivej odplate, ale zároveň o nesmiernej sile sesterskej lásky a obetavosti.

Autorkou knihy je Eva Hajdu, ktorú má detský čitateľ možnosť poznať aj vďaka jej dielam Rastenove dobrodružstvá a Zázračná krajina húb. Kniha Rastenove dobrodružstvá bola dokonca zahrnutá do povinného čítania pre žiakov 4. roč. na niektorých košických ZŠ.

Verejná prezentácia knihy Hrdzavá Rea a veterný kráľ sa bude konať 2. apríla 2005 (sobota) so začiatkom o 14,00. Kníhkupectvá v obchodnej sieti TESCO predávajú novú autorkinu knihu už v týchto dňoch.

Pri detskej knihe je okrem pútavého príbehu a majstrovskej – veku čitateľa prispôsobenej štylistiky, dôležitou súčasťou aj ilustrácia. Vydavateľ diela, Agentúra K, urobilo dobrý ťah a túto úlohu zverilo akademickej maliarke Zdenke Blońskej – Záborskej.

-sl-   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606