magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Kontajnery na jarné upratovanie dohodnú mestské časti
@ Aktuálne -> Verejná správa      Apr 04 2005 - 06:36 GMT
(Magistrát mesta Košice – tlačová správa) – Mesto Košice v súlade so zákonom o odpadoch a všeobecnými záväznými nariadeniami organizuje v týchto dňoch zber objemového odpadu a drobného stavebného odpadu pomocou veľkokapacitných kontajnerov. „Kontajnery budú rozmiestnené v takých počtoch a na tých stanoviskách, ako požiadajú jednotlivé mestské časti. Aj termíny jarného upratovania a ďalšie informácie dostanú občania priamo od svojich mestských častí,“ informoval Peter Nagy z referátu výstavby a životného prostredia Magistrátu mesta Košice. Keďže pri jarnom upratovaní ide o zber objemového odpadu do veľkokapacitných kontajnerov sa nesmie ukladať komunálny odpad ani odpad vznikajúci pri podnikateľskej činnosti. Pre komunálny odpad je zvolený riadny zber v dostatočných kapacitách a cykloch.

„Všetkých vlastníkov a správcov nehnuteľností, najmä obchodné prevádzky, hypermarkety, internáty a ďalšie inštitúcie vyzývame, aby pravidelne zabezpečovali čistotu svojich nehnuteľností. Je to ich povinnosť, ktorá vyplýva zo všeobecného záväzného nariadenia mesta Košice č. 28 o čistote,“ dodáva Peter Nagy. Pracovníci mesta spolu s Mestskou políciou budú robiť kontroly úrovne čistoty a v prípade zistenia porušenia VZN mesta Košice o čistote môže mesto uložiť pokutu tým, ktorí svoje povinnosti neplnia.

a href=http://www.cassovia.sk/newsread.php?newsid=3641 target=_new>Zuzana Bobriková, hovorkyňa MMK   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606