magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

KSK pripravil pre stredoškolákov vlastné športové a vedomostné súťaže
@ Aktuálne -> Verejná správa      Apr 21 2005 - 02:03 GMT
Košice (TASR) - V Košickom samosprávnom kraji v týchto dňoch pokračujú školské kolá II. ročníka súťaže Poklady môjho regiónu. Rozbieha sa aj tretí ročník regionálnej olympiády stredných škôl v atletike, steetbaskete a šachu.

Do projektu Poklady môjho regiónu, zameraného na proaktívnu výučbu anglického jazyka a vytváranie hlbšieho vzťahu študentov k mestu či regiónu kde žijú, sa zapojilo takmer 70 škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK, informoval na dnešnom stretnutí s novinármi košický župan Rudolf Bauer.

Najúspešnejšie družstvá si v máji zmerajú sily v okresných kolách. V krajskom finále predstaví svoje projekty 12 najlepších tímov. Víťaz bude známy v júni. Úlohou poroty bude hodnotiť tvorivosť, originálnosť, prejav a úroveň anglického jazyka. "Chceme motivovať študentov stredných škôl ku kreatívnemu spoznávaniu a predstaveniu zaujímavosti v našom regióne a to prezentáciou v anglickom jazyku," dodal župan. Vlani sa do tejto ojedinelej súťaže zapojilo približne 70 percent všetkých stredných škôl v kraji.

Do tretieho ročníka regionálnej olympiády, ktorá sa nesie v duchu hesla športom proti drogám, sa prihlásilo 90 stredných škôl v kraji. Okresné kolá budú v máji, finále jednotlivých súťaží prebehnú začiatkom júna.

Hlavným sponzorom oboch súťaží je U. S. Steel Košice. "Keď majú mládežníci náplň pre svoj voľný čas a motiváciu, tak je to asi tá najlepšia prevencia voči drogám. Čo sa týka Pokladov nášho regiónu, keď to dokážu urobiť v angličtine už vo veku 16, 17 rokov, považujeme to za fantastické," zdôvodnil podporu projektom hovorca oceliarne Ján Bača.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606