magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Mazák sa nezúčastní na ekonomických rokovaniach ústavnoprávneho výboru
@ Aktuálne -> Verejná správa      Apr 28 2005 - 01:34 GMT
Košice (TASR) - Predseda Ústavného súdu SR (ÚS SR) Ján Mazák sa zúčastní na rokovaní Ústavnoprávneho výboru NR SR, ak bude prerokovávať návrhy zákonov týkajúcich sa ústavného súdnictva a ochrany ústavnosti.

"Pokiaľ pôjde o ekonomické veci, využijem to, že zo zákona mi nevyplýva povinnosť osobnej účasti, a tak, ako vyplýva možnosť zúčastniť sa takéhoto rokovania výboru pre kancelárov vlády, NR SR a prezidenta, poverím kancelárku ÚS," uviedol Mazák na krátkom brífingu po stretnutí s predsedom parlamentu Pavlom Hrušovským, ktorý bol včera v Košiciach na jedodennej pracovnej návšteve.

Hrušovského požiadal ústavnoprávny výbor, aby svojmu hostiteľovi tlmočil uznesenie, ktorým ho žiada o účasť na rokovaní výboru.

Mazák v tejto súvislosti zdôraznil, že z jeho strany "nejde o žiadne pohŕdanie" výborom, ale len o nedostatok času, vyplývajúci z prílišného vyťaženia súdu. "Dvestoosem pojednávacích dní za jeden rok je veľa, nedá sa to zvládnuť. Skôr by som povedal, že si treba vážiť, čo tu robíme a nielen trvať na niečom, čo veľmi zaváňa formálnou účasťou," dodal.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606